Cumhurbaşkanı Erdoğan, dediğini yaptı! Puronun ÖTV oranı iki katına çıktı
Erdoğan, dediğini yaptı! Puronun ÖTV oranı iki katına çıktı

26 Mart 2020 Perşembe   07:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü sayıda yer alan kararla, bazı tütün ürünlerindeki vergi oranları ile asgari maktu tutarları yeniden belirlendi.

SİGARANIN ÖTV ORANI DEĞİŞMEDİ

Ayrıca, karara göre, tütün içeren purolar, sigarillolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar, uçları açık purolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaraların yüzde 40 olan ÖTV tutarı yüzde 80’e çıkarıldı. Erdoğan talimat verdi, puroya vergi zammı yolda

PURO İÇENLERİ UYARMIŞTI

Ekim ayında Ak Parti kampından sonra "Puro'ya zam geliyor" söylentileri çıkmıştı. 

Son AK Parti kampında da bu kez puro içen danışman ve milletvekilleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısıyla karşı karşıya kaldı.

Erdoğan, yanında içmeseler de ‘puro’ tiryakisi olan danışmanları ve milletvekillerini bildiğini ima etti, uyarıda bulundu.

#reklam#

Danışmanları, parti yöneticileri ve milletvekilleri arasında da puro içenler olduğunu bildiğini kaydeden Erdoğan, “Puroya ek vergi getirebileceklerini” söylemişti.

Bu sözleri ciddiye alan ve kulislerde ‘puroya zam gelecek’ bilgisini paylaşan vekiller oldu.

Ancak bazı milletvekilleri de Erdoğan’ın bu sözlerinde ciddi olmadığını, şakayla karışık puro içen milletvekilleri ve danışmanlarına uyarıda bulunduğunu ifade etmişlerdi.  AKP’li işadamları Küba’dan koli koli puro getirmiş!

Sigaranın ÖTV oranında ise değişiklik yapılmadı.

Öte yandan, net muhtevası 500 gramı geçmeyen ve net muhtevası 500 gramı geçen ambalajlarda olanların ise yüzde 63 olan ÖTV tutarı yüzde 40’a düşürülürken sigaranın ÖTV oranında bir değişiklik yapılmadı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-dedigini-yapti-Puronun-OTV-orani-iki-katina-cikti/233486