Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimdi: Evine polis gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimdi: Evine polis gitti

27 Şubat 2020 Perşembe   21:40

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

Temurci’nin evine, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili görülen davaya tanık sıfatıyla ifade vermeye gittiği sıralarda polislerin geldiği öğrenildi. Temurci’nin ifade vermesi gerektiğini söyleyen polisler evden ayrıldı.

Haberi duyan Temurci, emniyete giderek ifade verdi.

Temurci’nin, röportajlarında kullandığı “Pelikan örgütü” gibi ifadeleri nedeniyle ifadeye çağrıldığı belirtildi.

Müştekiler: Kaplan ve Öğüt

Dosyanın şikayetçisi Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süheyb Öğüt.

Şikayet dilekçesinde Temurci’nin Independent Türkçe’ye verdiği röportaj da şikayetçiler tarafından "delil" olarak gösterildi.

Örgüt kurmakla da suçlandı

#reklam#

Avukat Mehmet Sarı’nın verdiği dilekçede, Temurci’nin “hakaret”, “iftira”, “suç uydurma”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “”örgüt propagandası yapmak” suçlarından yargılanması istendi.

Temurci’nin avukatı İsa Mesih Şahin ise Temurci’nin açıklamalarında şikayetçileri ve kurumu doğrudan belirtmediği halde şikayetçilerin neden üzerlerine alındığını anlamadıklarını belirtti.

AK Parti'nin eski il başkanıydı

Tıpkı Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu gibi AK Parti'den ihraç edilmek istenen Temurci, Davutoğlu ile beraber istifa etmişti.

Temurci daha önce AK Parti İstanbul İl Başkanlığı yapmıştı. Temurci, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isimdi. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-a-en-yakin-isimdi-Evine-polis-gitti/232324