Ankara, 282 otobüs alımı için 60 milyon euroluk krediye onay verdi
ABB Meclisi 282 otobüs alımı için onay verdi

27 Aralık 2019 Cuma   21:51

ABB Meclisi, olağanüstü toplantısını gerçekleştirmek üzere Birinci Başkanvekili Fatih Ünal başkanlığında toplandı. 

Ünal, toplantının açılışında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100'üncü yıl dönümünü kutladı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı'nı yazan Mehmet Akif Ersoy'u da vefatının 83. yılında andı.    

Toplantıda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzasıyla sunulan EGO Genel Müdürlüğü'nün 60 milyon avro borçlanmasına ilişkin önergeye bütün partiler destek verdi. Zeydan Karalar: TEMSA'dan 300 otobüs siparişten vazgeçmemesi için Mansur Yavaş'ı aradım

Bu kapsamda ABB Meclisi, EGO Genel Müdürlüğünce 254 CNG'li, 282 dizel otobüs alımı ve 2 dolum istasyonu yapımı projesine yönelik işlemlerin yürütülmesi için EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş'ı yetkilendirildi. 

ABB Meclisi kredi verecek Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile garantörlük anlaşmasını imzalaması için de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yetki verdi.  

Gündem maddeleri arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılı ücret tarifeleri ve ASKİ Genel Müdürlüğünün 2020 yılı hizmet tarifelerini içeren komisyon raporları da oy birliğiyle kabul edildi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ankara-282-otobus-alimi-icin-60-milyon-euroluk-krediye-onay-verdi/229703