“Simit Sarayı’nın ABD ve Avrupa Müdürü Cüneyt Solak’ın Londra Vergi Dairesi’ne 210 bin pound borcu çıktı”
“Simit Sarayı’nın ABD ve Avrupa Müdürü Cüneyt Solak’ın Londra Vergi Dairesi’ne 210 bin pound borcu çıktı”

23 Aralık 2019 Pazartesi   08:47

Sözcü gazetesi yazarı Serpil Yılmaz, Ziraat Bankası’nın yüzde 51 hissesini devralmak için Rekabet Kurulu'na yaptığı başvuru ile gündeme gelen Simit Sarayı şirketinin Avrupa’da da zor durumda olduğunu bugünkü köşesinde yazdı. Yılmaz, “Abdullah Kavukcu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Simit Sarayı'nın Londra'da açılan şubeleri grubun çalışanlarına, mülk sahiplerine, vergi dairelerine borçları ile başbaşa kaldı” ifadesini kullandı.

Serpil Yılmaz’ın “Simit Sarayı Londra’yı da karıştırdı” başlıklı yazısı şöyle:

“Simit Sarayı'nın aldığı kredilerin yüzde 90'ı Denizbank'tan kullanılmış olmasına karşılık, Ziraat  Girişim Yatırım Sermayesi tarafından kurtarılması an meselesiydi.

Biz yazdık, kamuoyunda oluşan tepki Külliye'de karşılık buldu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 'Tasvip etmem mümkün değil' dedi.

Şimdilik kamu kaynağının simitçiye aktarılmasını önlemiş olduk. Bir oh çekmeye fırsat kalmadan, Londra'dan tepkiler yükselmeye başladı.

#reklam#

Simit Sarayı'nın en büyük mağazaları Londra'da açılmıştı.

Abdullah Kavukcu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Simit Sarayı'nın Londra'da açılan şubeleri grubun çalışanlarına, mülk sahiplerine, vergi dairelerine borçları ile başbaşa kaldı.

Londra parasını kurtarmaya çalışacak!

Simit Sarayı'nın Londra merkezinden uluslararası yatırımlarını yönlendiren Avrupa ve Amerika Müdürü Cüneyt Solak'ın Londra Vergi Dairesi'ne 210 bin pound borcu çıktı.

Solak'ın genel müdür olduğu VD Properties Investment London'ın yüzde 49'u Vedat Dalkıran'a, yüzde 51'i Simit Sarayı Holding'e aitti.

Solak'ın Londra sicilinin kararması üzerine genel müdürlüğü de Kavukcu üstlendi.

Londra Ticaret Odası, Solak'a 13 Ağustos 2019-2026 tarihleri arasında şirket kurmayı, yönetmeyi yasakladı. 

#reklam#

Londra'daki en havalı Simit Sarayı Piccadilly'deydi. Açılışını dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, 3 bakanıyla birlikte yapmıştı. Kirasını ödeyemedi, kapandı. Simit Sarayı'nın Londra'da 2'si franchising, toplam 17 şubesi var. Piccadily dışında Camden ve Oxford Street mağazaları da icra yoluyla kapatıldı.

Simit Sarayı'nın kurucu ortağı Haluk Okutur, yönetimden ayrılıp 27 Şubat 2019'da Londra'da kurduğu şirketle; “Kernel & Roast” markasıyla gurme ürünlerin satıldığı mağaza açtı.

Okutur aynı zamanda İstanbul Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanlığı'nı da yürütüyor"Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Simit-Sarayi-nin-ABD-ve-Avrupa-Muduru-Cuneyt-Solak-in-Londra-Vergi-Dairesi-ne-210-bin-pound-borcu-cikti/229414