Aydınlık'tan Ethem Sancak'a dikkat çeken destek
Aydınlık'tan Ethem Sancak'a dikkat çeken destek

13 Aralık 2019 Cuma   14:40

BMC’nin hissedarı Ethem Sancak’ın, Aydınlık ekibiyle Ulusal Kanal’da gizli bir şekilde buluştuğu iddiası gündeme gelmişti.

Eski Aydınlıkçı ve eski AKP MKYK üyesi Sancak’ın bu buluşması “yeni bir ittifak mı doğuyor” sorusunu beraberinde getirmişti.

AKP’li Ethem Sancak-Aydınlık tartışması sürerken, Aydınlık gazetesinden dikkat çeken bir haber geldi. Ethem Sancak Aydınlıkçılarla neden görüşüyor

Aydınlık bugünkü "CHP görüşme talebimi kabul etmedi, Toplum yanlış bilgilendiriliyor" başlıklı haberinde, Ethem Sancak’ın Habertürk’teki Nabız programına telefonla bağlanıp yaptığı açıklamalara yer verdi.

#reklam#

Haberde, Sancak’ın sözleri şöyle aktarıldı: “Bu işin başında ben varım. Gerçekleri ben biliyorum. Yalan yanlış bilgilerle toplum yanlış bilgilendiriliyor. Sanki ülkenin kaynaklarını yabancılara peşkeş çekmişiz gibi lanse ediliyor. Bilgiyi direkt benden öğrensinler diye CHP ile görüşme talep ettim ama tercih etmediler.”

Gazeteci İsmail Saymaz ise sosyal medyada habere ilişkin “Aydınlık gazetesi, iktidarı savunmak adına tank palet fabrikasının Katar Ordusuna devrini ve ortakları Ethem Sancak’ı savunmuş. Üstelik bu haber, özelleştirme karşıtı haberlerin olması gereken ‘emek’ sayfasında yayınlanmış” yorumunu yaptı.

İşte o mesaj:Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Aydinlik-tan-Ethem-Sancak-a-dikkat-ceken-destek/228936