Siemens bayisi battı! Çiftler düğün arifesinde eşyasız kaldı
Siemens bayisi battı! Çiftler düğün arifesinde eşyasız kaldı

27 Kasım 2019 Çarşamba   21:44

Batan Siemens yetkili bayisi müşterilerini de yanında götürdü. Aldıkları malzemelerin taksitlerini düzenli olarak vermelerine rağmen eşyalarını temin edemeyen müşteriler bayiye ulaşamayınca Siemens yetkililerine ulaşmaya çalışarak sorunlarına çözüm aramaya başladı.

Aydınlık'ın görüştüğü Siemens yetkilileri, konuyla ilgili birçok şikayet olduğunu, bayinin battığını müşterilerle aynı zamanda öğrendiklerini söyledi. Siemens yetkilisi, “Burada, Siemens'in bir hukuki zorunluluğu yok. Sorumlu olan, batan bayi. Onlarla konuşmaları lazım” diye konuştu.

MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

Siemens yetkili bayisinden beyaz eşya takımı alan müşterilerden A.B., “Taksitlerimi düzenli olarak ödedim, hiç aksatmadım. Eşyalarımı teslim almaya gittiğim zaman bayiyi orada göremedim. O zaman aktif olan daha sonra kapattıkları yetkili bayiyi aradım. Bana battıklarını ama mağdur edilmeyeceğimizi söyledi. Şimdiyse telefonları kapalı” dedi.

#reklam#

Düğününe çok az bir zaman kaldığını belirten A.B., şöyle konuştu:

“Biz eşyalarımızı alırken Siemens markasını görüp güveniyoruz daha sonra alışverişimizi yapıyoruz. Fakat şimdi 'nereye şikayet ederseniz edin' deniliyor. Benim gibi birçok kişi var. Hemen hepimiz kendi bütçelerimizi zorlayarak eşyalar alıyoruz. Bizim isteğimiz mağduriyetimizin giderilmesi. Bana ve benimle aynı durumda olanlara şimdi hiçbir şey alamayacağımızı söylüyorlar. Biz zaten davamızı da açacağız. Ama düğünümüze çok az bir süre kaldı onca çalışmanın boşa gitmiş olması bizim için çok önemli. Bayilerin bankalarda 'teminat mektupları' oluyor. Bu teminat acaba ne için kullanıldı? Siemens'ten bizi anlayıp yardımcı olmalarını istiyoruz.”

KULLANICILAR: ÜCRETİNİ ÖDEDİK

"Şikayetvar" adlı internet sitesinde batan Siemens yetkili bayisine dair birçok yorum da bırakan mağdurlardan Busegül adlı kullanıcı şikayetini şu ifadelerle anlattı: “Almış olduğum bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi ürünlerinin ödemesi 1+8 ödeme şekli ile ödemesi bitince ürünlerin tarafıma teslim edileceği belirtilip belge verilmiştir. Her ay slipte de görüldüğü gibi Siemens tarafından kredi kartımdan ödemesi gerçekleşmiştir. Son taksidi ödemeye gittiğimde mağazanın devredildiği ürünlerimi alamayacağım belirtilmiştir. Mağazayı devredilmesinin bizi mağdur edip ödemesi yapılan 8 bin TL'nin çöp olduğu anlamına gelmemektedir. Biz Siemens markasına güvenip ödemesini yaptığımız ürünlerimizin müşteri hizmetleriyle görüşmemize rağmen son taksiti ödeyip ürünlerimizi teslim alamıyoruz. Siemens markası ödemeyi almayı biliyor ama ürünleri teslim etmeye gelince bayinin kapatılmasını bahane ediyor fotoğraflarda da görüldüğü gibi ödememizin Siemens pos tarafından kredi kartımızdan çekilmiş olup ürünler teslim edilmemiştir. Müşteri hizmetleri ise ne bir ilgi ya da yardım etmeyerek istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz denmiştir. Gerekli yerlere şikayet edilip mahkemeye verilecektir.”

#reklam#

Bir başka yorumda da Yağmur adlı kullanıcı şöyle dedi: “09.10.2019 tarihinde Beylikdüzü Viento Siemens Migros AVM mağazasından, Siemens fırın ve ocak almış, ücretini peşinen ödemiş bulunmaktayım. Ancak kasım ayında teslim edileceğine dair anlaşılmasına rağmen ürünlerim teslim edilmemiştir. Mağaza ile iletişime geçtiğimde ise firmanın el değiştirdiğini ve Siemens genel merkez tarafından olayın çözümleneceği bildirilmiştir. Defalarca çağrı merkeziyle konuşulmasına rağmen hâlâ bir çözüm bulunamadı. Olayı mahkemeye taşıyacağım!”

Garip Balçak/AydınlıkSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Siemens-bayisi-batti-Ciftler-dugun-arifesinde-esyasiz-kaldi/228063