Fransız lüks devi Louis Vuitton, Tiffany'yi kaç milyar dolara satın aldı?
Fransız lüks devi, Tiffany'yi kaç milyar dolara aldı?

25 Kasım 2019 Pazartesi   11:16

Fransız lüks devi Moet& Hennessy-Louis Vuitton (LVMH), ABD'li mücevher şirketi Tiffany & Co.’yu 16.3 milyar dolara satın alarak lüks tüketim sektöründeki en büyük anlaşmaya imza attı

Paris merkezli lüks ürünler şirketi Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), mücevher şirketi Tiffany & Co.’yu 16.3 milyar dolara satın alarak lüks sektöründeki en büyük anlaşmayı gerçekleştirdi.  Ünlü lüks devi Tiffany’i satın alıyor! Louis Vuitton bugün konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada ABD'li mücevher şirketini hisse başına 135 dolara almak konusunda anlaştıklarını bildirdi.

Bloomberg Intelligence analisti Deborah Aitken bu anlaşmayla LVMH'nin lüks mücevheratta küresel pazar lideri olacağını belirtti.

#reklam#

Ekim ayında şirketin satın alma konusunda öngörüşmeler yaptığı belirtilmişti.

Mücevher şirketinin ABD ve Asya'daki satışları son dönemde ABD-Çin ticaret savaşı gibi çeşitli faktörler nedeniyle düşmüştü. 

Tiffany hisseleri anlaşma olacağı umuduyla Cuma günü yükselerek 125.51 dolardan kapandı.

LVMH 2011 yılında ünlü İtalyan mücevher markası Bvlgari'yi 3.7 milyar euroya satın almıştı. 

Louis Vuitton’un (LVMH) sahibi Fransız milyarder Bernard Arnault, geçtiğimiz yıllarda da Paris merkezli moda evi Christian Dior’u 12.1 milyar avro (13.2 milyar dolar) karşılığında satın alarak moda dünyasındaki en büyük satın almalardan birini gerçekleştirmişti.  Bill Gates'i yerinden etti: Sadece 8 ayda 4. sıradan 2. sıraya fırladı Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy ve Marc Jacobs gibi pek çok lüks markayı çatısı altında bulunduran LVMH (Louis Vuitton-Moët Hennessy) grubunun başkanı ve CEO’su Bernard Arnault, 107 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını almıştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Fransiz-luks-devi-Louis-Vuitton-Tiffany-yi-kac-milyar-dolara-satin-aldi/227928