Soylu'dan '39 bin TL'lik hediye' iddialarına yanıt: Bu tam bir ahlaksızlık, alçaklık, biz orada esnaf ziyaretleri yapıyoruz
Soylu'dan 'hediye' iddialarına yanıt: Bu tam bir ahlaksızlık, alçaklık, biz orada esnaf ziyaretleri yapıyoruz

27 Ağustos 2019 Salı   10:21

Böyle bir hediye almadığını hatta belediyeden aldığı hiçbir hediye bulunmadığını söyleyen Soylu, "O konunun araştırılması için denetleme talimatı verdim. Neymiş bakalım o fatura" dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanan Mustafa Yaman'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve aralarında İçişleri Bakanı Soylu ile eski Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da bulunduğu bazı bakanlara aldığı hediyeleri kayıtlara geçirdiği iddia edilmişti.

Soylu, Mardin kayyumu ile bir mağazada alışveriş yaparken çekildiği yönünde basında yer alan görsellerle ilgili olarak, "Bu tam bir ahlaksızlık, alçaklık. Biz orada esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Esnaf bize tespih gösteriyor. 'Bakın bizim böyle tespihlerimiz var' diye. Almışlar bu fotoğrafı, kullanıyorlar. Bu şu demek: Demek fena acıtmışız. Kaşıyıp duruyorlar. Kaşısınlar bakalım" dedi.

Söz konusu hediye iddiasıyla ilgili yayınlanan belgede ise 3 Mayıs 2017’de  Erdoğan için 136 bin 946 lira 73 kuruşluk, Bakan Soylu için de aynı firmadan 39 bin 883 lira 45 kuruşluk hediye gümüş mücevherat alındığı bilgisinin yer aldığı iddia edilmişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Soylu-dan-39-bin-TL-lik-hediye-iddialarina-yanit-Bu-tam-bir-ahlaksizlik-alcaklik-biz-orada-esnaf-ziyaretleri-yapiyoruz/224365