Türk diplomatın şehit edildiği restorandan tepki çeken mesaj
Türk diplomatın şehit edildiği restorandan tepki çeken mesaj

19 Temmuz 2019 Cuma   15:26

Irak’ın Erbil şehrinde “huqqabaz”isimli restorana düzenlenen saldırıda, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu’nda görevli diplomat Osman Köse şehit oldu.

Olay, kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken, saldırının gerçekleştiği restoranın Twitter’da saldırıyla ilgili bir paylaşım için gönderdiği mesaj tepki çekti. Saldırıyla ilgili paylaşımın kaldırılmasını isteyen mekânın mesajında gerekçe olarak “Marka hassasiyeti” gösterildi.

Paylaşımı gerçekleştiren Türkmeneli Cephesi hesabı, restoranın bu mesajına “Güvenlik anlayışınız da keşke marka hassasiyetiniz kadar yüksek olsaydı”cevabını verdi.

Restoranın mesajı, “Türk Diplomatlar Erbil’de katlediliyor gecenin bir yarısı restoran zinciri marka hassasiyetinden bahsediyor. Güvenliğin sıfır olduğu huqqabaz restoranda gerçekleşen silahlı saldırıda, restoran zincirinin haberimize verdiği alçak tepki” ifadesiyle paylaşıldı.

İşte o mesaj:Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Turk-diplomatin-sehit-edildigi-restorandan-tepki-ceken-mesaj/222965