Salih Tatlıcı’dan kalan 100 milyar liralık miras ortalığı karıştırdı...Bilirkişi Mehmet Taş'a 5 yıl hapis cezası

Salih Tatlıcı’dan kalan 100 milyar liralık miras ortalığı karıştırdı...Bilirkişi Mehmet Taş'a 5 yıl hapis cezası

İş insanı Salih Tatlıcı’dan kalan 100 milyar liralık miras aile üyelerini birbirine düşürdü. Mahkemelik olan mirasta, gerçeğe aykırı rapor hazırlayan ve diğer mirasçıların lehine rapor hazırlayan bilirkişi Mehmet Taş gerçeğe aykırı rapor hazırlamaktan 5 yıl, Tatlıcı’nın oğlu Mehmet Tatlıcı ise yargıyı etkilemekten 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Salih Tatlıcı’dan kalan 100 milyar liralık miras ortalığı karıştırdı...Bilirkişi Mehmet Taş'a 5 yıl hapis cezası
16px
24px
25.06.2024 06:52Güncelleme: 25.06.2024 08:27
ABONE OLgoogle

1980’li yıllarda Türkiye’nin sayılı zenginleri arasına giren ve 2009’da hayatını kaybeden Salih Tatlıcı’nın mirası ailesi tarafından bir türlü paylaşılamıyor. 

Hürriyet’ten Elif Altın’ın haberine göre, Salih Tatlıcı’nın bıraktığı 3 milyar dolarlık mirasa aile üyelerinin arasını açtı. 
Salih Tatlıcı vefatından 3-4 yıl önce mirasının büyük kısmını ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı’ya bıraktı.
Bunun üzerine Tatlıcı ailesi mahkemelik oldu. 

Salih Tatlıcı’nın ilk eşi Bedriye Tatlıcı’dan olan çocukları ikinci eşi Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur Tatlıcı’ya bırakılan gayrimenkul ve şirket hisseleri ile ilgili İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. 
Mahkeme, Nurten Tatlıcı ve Uğur Tatlıcı’ya miras kalan gayrimenkullerin değerlerinin tespiti için bilirkişi raporu aldırdı. 

Ancak gelen rapor da gayrimenkullerin değeri oldukça düşük çıktı. 
Bilirkişi raporu diğer mirasçıların lehine düzenlenmişti. 

Bunun üzerine Nurten ve Uğur Tatlıcı, Mehmet Tatlıcı ile bilirkişi Mehmet Taş hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 
Soruşturmayı tamamlayan savcılık Mehmet Tatlıcı be Mehmet Taş hakkında dava açtı. 
Önceki gün sonuçlanan mahkeme sonunda Mehmet Tatlıcı’ya yargı görevini yapanı etkileme suçundan 2,5 yıl, bilirkişi Mehmet Taş hakkında ise gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma ve yargı görevi yapan etkileme suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde