Kaya Sabancı'ya darp olayında adı geçen 15 kişinin ifadesi alındı

Kaya Sabancı'ya darp olayında adı geçen 15 kişinin ifadesi alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde iş insanı Vedat Aşçı ve korumalarının Kaya Sabancı'yı dövdüğü olayda 2 iş insanı, Aşçı'nın korumaları ve görgü tanıklarının da aralarında olduğu 15 kişinin ifadesi alındı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınanların tamamı serbest bırakıldı.

Kaya Sabancı'ya darp olayında adı geçen 15 kişinin ifadesi alındı
16px
24px
21.06.2024 13:02Güncelleme: 21.06.2024 15:56
ABONE OLgoogle

Kenan GÜRBÜZ

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri dün gece ilk kez PD'nin duyurduğu olayla ilgili dövülen Kaya Sabancı, iş insanı Vedat Aşcı ile Aşçı’nın korumaları ve görgü tanıklarının da aralarında bulunduğu 15 kişinin ifadesine başvurdu.

Olay sonrası Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olay sonrasında hastanede tedavi altına alınan iş insanları Kaya Sabancı ile Vedat Aşcı’nın ifadelerinin tedavi gördükleri hastanelerde aldı. 

AŞÇI: İTEKLEME İLE BAŞLADI

İfadesi alınan her 2 işadamının ifadelerinde karşılıklı olarak birbirlerini suçladığı öğrenildi. Aşçı’nın ifadesinde tartışmanın itekleme ile başladığını ve bu esnada Kaya Sabancı’nın düşerek kafasını çarptığı, sonrasında korumaları ile Sabancı arasında kavga yaşandığını söylediği ve kendisinin kavgaya karışmadığını söylediği öğrenildi.

İKİSİ DE BİRBİRLERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU 
Her iki iş insanının da karşılıklı olarak darp edildikleri iddiasıyla bir birinden şikayetçi olduğu belirtildi. Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığında ifadesine başvurulan korumalar ile görgü tanıklarının ifadelerinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

Her iki iş insanının da tedavileri sürüyor. Kaya Sabancı’nın darp sonrası düşerek kafasını çarptığını söylemesi nedeniyle kafa MR'ının çekildiği de öğrenildi. Sabancı'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı da belirtildi. 

Savcının her iki iş insanının yaşını dikkate alarak gözaltı kararı vermediği öğrenildi.

 

HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Mandarin Oriental Bodrum Hukuk Müşaviri Av. Başak Orkun imzasıyla olayla ilgili şu açıklama yapıldı; 

"Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.
20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.
Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır. 
Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 
Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz."

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde