Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz doğum günü kutlaması
GÜNDEM / 36 dk. önce
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz doğum günü kutlaması
Şimşek: Türkiye haziran ayında gri listeden çıkacak
EKONOMİ / 2 saat önce
Şimşek: Türkiye haziran ayında gri listeden çıkacak
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
EKONOMİ / 2 saat önce
Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Motorin ve benzin fiyatlarına bir indirim daha
EKONOMİ / 4 saat önce
Motorin ve benzin fiyatlarına bir indirim daha
HABERLER>GÜNDEM
9 Eylül 2022 Cuma - 06:59

Binali Yıldırım enerji sorunu yaşayan Avrupa'ya seslendi: Buraya gelsinler

AK Partili Yıldırım, enerji sorunu yaşayan Avrupalıları Türkiye'ye davet ederek, "Buraya gelsinler, hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye'de geçirelim" dedi.

Binali Yıldırım enerji sorunu yaşayan Avrupa ya seslendi: Buraya gelsinler

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in de katıldığı AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nca Kepez ilçesindeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen üye katılım töreninde, partiye yeni katılanlara rozet taktı.

Törende konuşan Yıldırım, Antalya'nın denizi, doğası, bereketli topraklarıyla dünyanın en güzel şehirlerinden olduğunu söyledi.

'Yani daha az gelse bile getirisi daha fazla'

#reklam#

Bu sene turizm sektörünün ciddi anlamda canlandığını, 2019 öncesine doğru adım adım ilerlediğini vurgulayan Yıldırım, "Gelen misafir başına katma değer de yüzde 50 artmış. Yani daha az gelse bile getirisi daha fazla. Kaldı ki daha fazla gelecek. 1000 dolara yaklaşmış misafir başına gelir" diye konuştu.

Dünyadan herkesin akın akın Türkiye'ye, Antalya'ya geldiğine işaret eden Yıldırım, Antalya'nın marka bir şehir olduğunu, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ilçe belediyelerin kentin altyapı sorununu önceden çözdüğünü anlattı.

'6 artı 1 diye bir şey var, o 1 nerede kimsenin gördüğü yok'

Başka partilerden meclis üyesi, ilçe başkanı, bir başka partinin önceki dönem il başkanının AK Parti'ye katıldığını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

#reklam#

"Türkiye'de partilerin toplam kayıtlı üye sayısı 14 milyon civarı. Bunun 2 milyon 900 binini çıkın geriye kalanı AK Parti. Farkı görüyorsunuz. 11 milyonun üzerinde kayıtlı üyemiz var, kağıt üzerinde değil, canlı, her gün çalışan, kapı kapı dolaşarak gönüllere giriyorlar. Böyle olmasaydı 21 yıl başarılarla dolu nasıl geçecekti. Üye sayısı bakımından diğer partileri 4'le çarpıyorsun, eşittir AK Parti oluyor. '6 artı 1' diye bir şey var. O 1 nerede kimsenin gördüğü yok. Bugünlerde aşağıdan tekmeyi vurmaya başladı. Yukarıdan 'of yandım' diye bağırmalar başladı, daha da bağıracaklar. Herkes kafasına koysun. Türkiye'de seçim 6 artı 1 ile değil, 50 artı 1 ile kazanır. O da AK Parti'dir. 21 yıldır ortaya koyduğu zaferler meydandadır."

'Enflasyon çok kötü bir şey, bunu en iyi biz biliriz'

Yıldırım, sokakta ekonominin konuşulduğunu ve bütün dünyanın büyük bir ekonomik buhrandan geçtiğini dile getirdi.

Avrupa ülkelerinde klimanın ayarının 25 dereceye çıkartılması için uyarıların yapıldığını belirten Yıldırım, "Kapı açıksa ceza yazıyorlar. 'Odun kömürü hazırlayın, kış çok zor geçecek' diyorlar. Buraya gelsinler. Hem insanımız hem iklimimiz sıcak, Antalya onları bekliyor. Gönlümüz de geniş, herkese yer var. Kışı Türkiye'de geçirelim. Enflasyon çok kötü bir şey. Bunu en iyi biz biliriz. 70'li, 80'li, 90'lı yıllarda bunun acısını biz yaşadık, bedelini biz ödedik. 5 Nisan, 25 Ocak kararları, 2001 Şubat krizleri, bankaların batmasının sebebi yüksek enflasyondur" ifadelerini kullandı.

#reklam#

Yıldırım, Türkiye'nin ekonomi, demokrasi, kalkınma adına ne kadar iş yapmışsa bunların hepsinin güçlü iktidarlar zamanında olduğunu dile getirdi.

'Ne diyorlar 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz', indiremezler'

70'li, 80'li, 90'lı yıllardan günümüze Türkiye'yi anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Ne diyorlar 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz.' İndiremezler. Çünkü Erdoğan'ın arkasında millet var. 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceksiniz ne olacak' diyor, 'Valla onu bize söylemediler ondan sonrası için talimat almadık. Bizim şimdiki görevimiz Erdoğan'ı indirmek'. Değerli kardeşlerimiz şakası yok. Türkiye sadece Anadolu topraklarında değil, Balkanlar'da, Kafkaslar'da, Akdeniz'de, Karadeniz'de, her yerde bir güvence. İstikrarın güvencesi, emperyal güçlerin bölgedeki emellerini kursağında bırakan bir Türkiye, Erdoğan var. Bu da onların canını sıkıyor. Canlarını sıkmaya devam edeceğiz."

'Eldeki imkanlar fazlasıyla seferber ediliyor'

#reklam#

Yıldırım, 2023'te seçimlerin yapılacağını belirterek, "Sayılı gün çabuk geçer. O halde bize düşen her saniyeyi, her dakikayı, her günü ve her geceyi son günmüş gibi kabul edip, çalışmalarımızı buna göre sürdürmek" dedi.

'Bu bizim elimizde değil, küresel bir mesele'

Enflasyonun yüksek olduğunu dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Biliyoruz, bunun farkındayız. Fiyatlar artıyor, artınca maliyetler satış artıyor. Enerji faturası iki katına çıkmış. Bu bizim elimizde değil, küresel bir mesele. Son 40 yıldır enflasyon nedir bilmeyen ülkeler bugün enflasyonu liste başına koydular. Yakın tarihimizden biliyoruz. Belli ki bunun inmesi biraz zaman alacak. Bekleyecek halimiz mi var? Bir yandan enflasyonla mücadele ederken bir yandan da özellikle sabit gelirli vatandaşlarımızın ekonomik durumunu düzeltecek tedbirleri, yani sosyal refah ve sosyal destekleri artırmaya devam ediyoruz. Asgari ücretlerin durumunun iyileştirilmesi. Daha yeni yeni destek paketleri de önümüzdeki haftalarda, günlerde inşallah Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak. Mücadele uzun zaman gerektiriyor ama koruma hemen. Enflasyona karşı özellikle sabit gelirlileri korumak için bekleyecek zamanımız yok. Baştan bu yana da zaten bu yapılıyor. Eldeki imkanlar, fazlasıyla seferber ediliyor, seferber edilmeye devam edilecek."

'Sorunları halının altına süpürmedik, üstüne gittik'

Yıldırım, daha sonra AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nda Bakan Bilgin'in de katıldığı basın toplantısında, kentte bugün yoğun bir program düzenlediklerini söyledi.

#reklam#

Bölgesel saha çalışması programının ilkini Antalya'da gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Antalya'dan başladık. Mersin, Adana, Burdur, Isparta, Muğla, Denizli gibi illerimizden gelen milletvekillerimiz Antalya ilçelerinde vatandaşlarımızla bir araya geliyorlar. Bunu başka bölgesel toplantılarla devam ettireceğiz. Türkiye'nin her tarafında bu programlar gerçekleştirilecek. AK Parti teşkilatı başkanlığının inisiyatifiyle başlayan ilki Antalya'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

AK Parti'nin geçmişi geleceğe taşıyan, geçmişin tecrübesiyle geleceğin enerjisini birleştiren ve gelecek vizyonunu oluşturan bir parti olduğunu ifade eden Yıldırım, partilerinde müsabakalardaki gibi bayrak yarışı olmadığını, herkesin bayrağı alıp ileriye taşıdığını belirtti.

Yıldırım, hür ve bağımsız olarak ülkenin daha ileriye gitmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber yol yürümeye devam edeceklerini dile getirdi.

'Enflasyon bugün Türkiye'nin değil dünyanın bir numaralı problemi haline geldi'

Yıllardır ülkenin gündeminde olan sorunları torunlara havale etmeden birer birer çözümlere kavuşturduklarını kaydeden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

#reklam#

"Sorunları halının altına süpürmedik, üstüne gittik. Zor şartlarda bile vatandaşın içinden ayrılmadık. Vatandaş sitem ettiğinde de saygımızda kusur etmedik. Enflasyon bugün Türkiye'nin değil dünyanın bir numaralı problemi haline geldi. Enflasyonun iki yüzü var. Birinci yüzü enflasyon haksız bir servet transferine sebep oluyor. Daha az gelirlilerden daha fazla gelirlilere servet transferine yol açıyor. Dolayısıyla ekonomik ve sosyal yapıyı rahatsız eden bir şey. Enflasyonu kontrol altına almanın iki usulü var. Bir tanesi mücadele etmek. Mücadele etmek daha çok üretmekle oluyor. Pahalı olan şey nedir, az olan şeydir. Bu kışın başında, 'Dağı taşı ekin hiç merak etmeyin pişman olmayacaksınız' dediğimizde muhalifler bizi tiye aldılar. Bugün eken herkes mutlu. Ne ekerse eksin ürünü para ediyor, memnun, emeğinin karşılığını alıyor. Sanayicimiz, turizmcimiz mutlu."

'Sabit gelirliler enflasyona karşı korunacak'

Sabit gelirlilerin enflasyon canavarına karşı mücadele edilirken korunması gereken kesimler olduğuna işaret eden Yıldırım, "Koruma kalkanı da sabit gelirlilere yönelik yapılan düzenlemeler. Kredi borçlarının, icra dosyalarının silinmesi, devlet memurlarındaki dengesizliklerin 3600'ün giderilmesi, buna benzer asgari ücretle ilgili hiç tarihte örneği görülmemiş bir iş oldu. Yıldan yıla belirlenirdi, sabit gelirlilerin fazla bedel ödememesi için hükümetimiz inisiyatif aldı ve yıl ortasında da bir ayarlamaya gidildi. Yıl sonunda tekrar bu işler gözden geçirilecek" diye konuştu.

#reklam#

Yıldırım, EYT konusunun gündemlerinde olduğunu, dosyanın Bakanın önünde bulunduğunu aktardı.

Sabit gelirlilere yönelik enflasyondan koruma ve desteklerin devam edeceğini vurgulayan Yıldırım, "Daha güzel imkanlar gelecek" ifadesini kullandı.

'AK Parti'nin teşkilatlanma modeli dünyada tektir'

Milletin derdiyle dertlenmenin herkesin karı olmadığını dile getiren Yıldırım, "Birileri oturuyor yuvarlak masa etrafında iki ayda bir. Anlaştıkları iki konu var, birincisi yemek menüsü ikincisi bir sonraki toplantının tarihi. Bunlar da lazım da millete bir faydası yok. Asıl olan millettir, millet de huzur, istikrar istiyor. Dayatmaların, darbelerin, vesayetin tekrar gündeme oturmasını istemiyor. Güven istiyor, güçlü iktidar istiyor. Etrafımıza baktığımız zaman neden ihtiyacımız olduğu apaçık ortada" görüşünü paylaştı.

Yıldırım, Cumhur İttifakı olarak 2023'te hem Cumhurbaşkanını seçeceklerini hem de parlamentoda güçlü temsili gerçekleştireceklerini, içeriden ve dışarıdan hayallere kapılanlara kulak vermediklerini vurguladı.

'Ülke gerçeklerini gören herkes er ya da geç AK Parti'ye katılıyor'

#reklam#

İktidara adım adım giderken büyümeye devam edeceklerini belirten Yıldırım, "AK Parti'nin teşkilatlanma modeli dünyada tektir. AK Parti'de samimiyet, hak rızası var, menfaat, küçük hesaplar yok. Onun için AK Parti'yi yıllar eskitemiyor, partimizin canlılığı, heyecanı, gelecek vizyonu artarak devam ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin "CHP'den geçişlerin olduğunu fark ettik, radikal bir karar olmuş, değerlendirmeniz ne olacak?" sorusunu Yıldırım, "AK Parti'nin gönlü de vizyonu da geniş partidir. Dünya ve ülke gerçeklerini gören herkes er ya da geç AK Parti'ye katılıyor. Bu katılımlar bize şeref, güç verir. Kendilerine hoş geldiniz diyorum" diye yanıtladı.

Rozet takılan yeni üyelerden eski Yeniden Refah Partisi Antalya İl Başkanı Hakan Güneri ise AK Parti'nin vizyon olarak büyük dönüşümlerin altına imza atan siyasi hareket olduğunu söyledi.

AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR


Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM

BENZER HABERLER

'Bataklık' soruşturmasında Nejat Daş'a tahliye
Ahmet Necdet Sezer kimi telefonla radı?
Zehra Taşkesenlioğlu'nun 2.5 milyon doların kaynağıyla ilgili çevresine ne söylediği ortaya çıktı
Sedat Peker'in rüşvet iddiaları AK Parti içinde rahatsızlık yarattı; Zehra Taşkesenlioğlu bir daha aday yapılmayacak
O savcının utandıran mesajları çıktı: Bir kez deneyelim karşılığında Selo olayını halledelim
Mehmet Ağar'ın faili meçhul cinayetler davasının heyeti değiştirildi
Doğu Perinçek'ten 'Ak Parti bölünecek' çıkışı: Erdoğan hangi tarafta kalır bilmiyorum
Abdullah Gül'ün ofisinden adaylık tartışmaları hakkında açıklama
İş insanı Cihan Ekşioğlu'na suikast girişimi
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ikinci konserini İzmir'de verdi
KÜLTÜR-SANAT / Az önce
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ikinci konserini İzmir'de verdi
Advertisement
Seçil Erzan'la ilgili çıkan bilirkişi raporunda Volkan Bahçekapılı ile mesajlaşması yer alırken, Erzan'ın nasıl intihar edilir diye aramalar yapması dikkat çekti.
GÜNDEM / 14 dk. önce
Seçil Erzan'la ilgili çıkan bilirkişi raporunda Volkan Bahçekapılı ile mesajlaşması yer alırken, Erzan'ın nasıl intihar edilir diye aramalar yapması dikkat çekti.
Rus modelin Arda Güler aşkı: Doğum gününde maça gitti
AKTÜEL / 16 dk. önce
Rus modelin Arda Güler aşkı: Doğum gününde maça gitti
Galatasaraylı Mauro Icardi'ye 1 maç men cezası
SPOR / 25 dk. önce
Galatasaraylı Mauro Icardi'ye 1 maç men cezası
Kalyoncu çiftinin kızları Zeynep Ela 4 yaşında
AKTÜEL / 1 saat önce
Kalyoncu çiftinin kızları Zeynep Ela 4 yaşında
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz doğum günü kutlaması
GÜNDEM / 36 dk. önce
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz doğum günü kutlaması
Meksikalı bakan, Meksika-Tokyo-İstanbul hattında ''en uzun seyahat canlı video yayını'' rekorunu kırdı
TEKNOLOJİ / 55 dk. önce
Meksikalı bakan, Meksika-Tokyo-İstanbul hattında ''en uzun seyahat canlı video yayını'' rekorunu kırdı
Türkiye'de ilk çekilen filmin bilinmeyen öyküsü
KÜLTÜR-SANAT / 51 dk. önce
Türkiye'de ilk çekilen filmin bilinmeyen öyküsü
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Borsa Dünya Spor Aktüel Otomobil Emlak
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri KVKK MetniKVKK Metni Çerez PolitikasıÇerez Politikası
Maxiva
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol