ABD’li ekonomistten ‘ödemeler dengesi krizi’ uyarısı
EKONOMİ / Az önce
ABD’li ekonomistten ‘ödemeler dengesi krizi’ uyarısı
Cumhurbaşkanı'ndan dönüşüm sürecini başlatın çağrısı
GÜNDEM / 1 saat önce
Cumhurbaşkanı'ndan dönüşüm sürecini başlatın çağrısı
Kılıçdaroğlu iddiası: 'İlk ve son cumhurbaşkanlığı adaylığımdı'
GÜNDEM / 3 saat önce
Kılıçdaroğlu iddiası: "İlk ve son cumhurbaşkanlığı adaylığımdı"
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?
EKONOMİ / 4 saat önce
Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?
HABERLER>EKONOMİ
6 Şubat 2023 Pazartesi - 13:34

İş dünyası: Devletimizin ve milletimizin yanındayız

Yürekleri yakan deprem sonrası iş dünyasının önde gelen örgütlerinin başkanları, art arda açıklamalar yaptı.

İş dünyası: Devletimizin ve milletimizin yanındayız

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sabah 04.17'de yaşanan depremin şiddeti çevre illeri de sarstı. Kahramanmaraş'ın yanı sıra, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da da binalar yıkıldı.

İş dünyasının önde gelen örgütlerinin başkanları, art arda açıklamalar yaptı. Başkanlar, mesajlarında afet bölgelerine yönelik yardım çalışmalarında güç birliği mesajları verdi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Geçmiş olsun Türkiye. Depremden etkilenen illerimiz için Oda ve Borsalarımızla koordinasyon içinde çalışıyoruz.?  İş dünyası olarak dün olduğu gibi bugün de milletimizin, devletimizin yanında olacağız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Gün birlik olma günü.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol: Büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. TİSK olarak, depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara azami destek vereceğimizi, bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanında olacağımızı bir kez daha ifade etmek isteriz. Şimdi birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı sarma zamanı. Biz de her türlü yardım için her zaman olduğu gibi hazırız. Milletimizin başı sağ olsun.

DEİK Başkanı Nail Olpak: Geçmiş olsun güzel ülkem. İçimiz yanıyor. Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç: Kahramanmaraş'ta 7,4 ve Gaziantep'te 6,5 ile 6,4 büyüklüğünde depremlerle hem de zorlu kış şartlarında çok büyük bir acı yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla sürdürülen kurtarma çalışmalarını ve gelişmeleri dikkatle ve üzüntüyle takip ediyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. İstanbul iş dünyası olarak acılarımızın en hızlı şekilde sarılması için bölge halkımızın ve devletimizin her türlü yardımla yanında olacağız.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan: Ülke olarak Kahramanmaraş Pazarcık ilçemizde yaşanan şiddetli depreminin yarattığı yıkımın acısını yaşıyoruz. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. 
Depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara destek olmaya, çatı kuruluşumuz TOBB’un koordinasyonunda hazır olduğumuzu ve yaraların sarılması çalışmalarında üzerimize düşen her türlü sorumluluğu alacağımızı ifade etmek istiyorum.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz

Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketini büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu felaketin ardından, iş insanları olarak biz de harekete geçiyoruz. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde ihracatçılar olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlatıyoruz. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) olarak biz de deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtik. İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım kampanyasına katkıda bulunmak isteyenler de her türlü kışlık giysi, çorap ve iç giyim, kışlık ayakkabı ve bot, battaniye, polar, uyku tulumu, bebek bezi, elektrikli soba ve kuru gıda başta olmak üzere yardımlarını; içeriği koli üstünde yazacak şekilde Atatürk Havalimanı B Girişi Eski DHL Kargo Binası adresine gönderebilir. Bu eşyaları depremde zarar gören ailelere ulaştıracağız. Gün birlik olmak günüdür. Allah milletimizin yardımcısı olsun.

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Karaca

 Meydana gelen depremlerden etkilenen halkımızın yanında olmak için İDMİB olarak, ilgili dernek ve vakıflarımızla temas kurduk. Aldığımız kararla 50 bin çift kışlık ayakkabı ve botu, afet bölgesine ulaştırabilmek hedefiyle harekete geçtik. Soğuk kış şartlarının yaşandığı bu dönemde, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu eşyaları karşılamak için çalışmalara başladık. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) öncülüğünde de bir yardım kampanyası başlatıldı. İTKİB, İMMİB, İİB, ve HİB’in dahil olduğu yardım
kampanyasına katılmak isteyenler de kışlık giysilerden çorap ve iç giyime, battaniye ve  polardan uyku tulumuna, bebek bezinden elektrikli sobalara kadar deprem bölgesinde ihtiyaç duyulacak eşyaları; içeriği koli üstünde yazacak şekilde Atatürk Havalimanı B Girişi Eski DHL Kargo Binası adresine gönderebilirler. Depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara destek olmaya çalışacağız. Birlik ve beraberlikle bu zor günleri aşacağımıza inanıyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran: Tek yürek olduk dayanışma için kriz merkezi oluşturuyoruz. Oda olarak tüm üyelerimize çağrı yapıyoruz. Deprem bölgelerimiz için Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin’in öncülüğü ve bilgisiyle gıda ve ihtiyaç maddeleri için komitelerimiz temin çalışmalarına başladı.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç: Geçmiş olsun Kahramanmaraş, geçmiş olsun Türkiye.

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan: Tüm ülkemize geçmiş olsun. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı: Kahramanmaraş merkezli ve bölgedeki illerimizde de hissedilen şiddetli deprem nedeniyle milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. MÜSİAD olarak, depremden etkilenen bölgelerde bulunan şubelerimiz nezdinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
Bununla birlikte oluşturulan MÜSİAD Kriz Masası ile ilgili makamlarımızla tam koordinasyon halinde depremden etkilenen vatandaşlarımız için çalışmalarımızı başlattık. MÜSİAD Gaziantep Şube Binamız tüm depremzedelerimize açıktır.

İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu: Malatya’da aile şirketimiz Çetin Cıvata’nın fabrikası bulunuyor. Çalışanlardan kötü bir haber almadık. Herkes korku ve panik içinde. Bir taraftan da kar yağıyor. Fabrikamız tek katlı ve sanayi bölgesinde olduğu için güvenli. Bu nedenle tüm çalışanlarımızı aileleri ile birlikte fabrikada topluyoruz. Barınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Umarım diğer depremzede vatandaşlarımızdan da olumlu haberler alırız.

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez: Deprem gerçeğiyle tekrar yüzleştiğimiz bir gün daha… Meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar: Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizi etkileyen yıkıcı deprem nedeniyle vatandaşlarımıza, ülkemize çok büyük geçmiş olsun. Can kayıplarımız var, başımız sağolsun. Tüm imkanlarla, planlı bir seferberlikle sürecin yürütülmesini umuyorum. Şimdi birlik zamanı. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: Geçmiş Olsun Türkiye. Kahramanmaraş merkezli olan ve çok sayıda çevre ilde hissedilen 7,4 büyüklüğündeki depremle sarsıldık. Kalbimiz de aklımız de deprem bölgesinden gelecek iyi ve umutlu haberlerde...

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi: Deprem anından itibaren İzmir iş dünyası ve Türkiye İhracatçılar Meclisi bünyesindeki 61 ihracatçı birliğimiz yaraları sarmak için çırpınıyoruz. İlk etapta; kışlık giysi, çorap, iç giyim, kışlık ayakkabı, bot, battaniye, polar, uyku tulumu, kuru gıda ve bebek bezi talebi geldi. Bu malzemeleri bağışlayacak üyelerimizden toplamak için bir depo kiralıyoruz. Bu depoda toplanacak malzeleri AFAD koordinasyonunda, AFAD’ın istediği noktalara teslim edeceğiz. Kısa süre içinde bu konuda detaylı bir duyuruya çıkacağız. 

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü: Hepimizi derinden sarsan depremden etkilenen şehirlerimiz için organize sanayi bölgelerimizle koordinasyon içerisinde çalışıyoruz. OSB camiası olarak, her zaman olduğu gibi devletimizin, milletimizin yanındayız. İnşallah yaralarımızı birlikte saracağız.

AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR


Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM

BENZER HABERLER

Bakan Dönmez: Enerji altyapılarımızda da ciddi hasarlar var
THY açıkladı: 170 sefer iptal edildi
Türkiye gıda enflasyonunda Arjantin'in ardından dünya beşincisi!
Baskınlar sürecek! Enflasyon zabıtaya emanet
Vakıflar'a ait tarihi yapı sahibinden kiralık!
Bu yaz iki kişilik en ucuz tatil 30 bin TL’den başlayacak
EYT'liler şimdi de borç batağında: Aldatıldık...
İkinci el konut kampanyasının kapsamı nasıl olacak?
İGA uyardı: Bakmadan gelme
Dubai'de ofis, Suudi Arabistan'da fabrika
PATRONLAR / 2 saat önce
Dubai'de ofis, Suudi Arabistan'da fabrika
Türklerin başvurularını en çok hangi ülkeler reddetti?
DÜNYA / 2 saat önce
Türklerin başvurularını en çok hangi ülkeler reddetti?
“Türk hisse senetlerinde travma yaşayan yabancıların geri dönmesi 10 yılı bulabilir”
FİNANS / 3 saat önce
“Türk hisse senetlerinde travma yaşayan yabancıların geri dönmesi 10 yılı bulabilir”
Bodrum'da deniz girmenin bedeli ağırlaştı...Plaj giriş ücretlerine döviz etkisi
GÜNDEM / 6 saat önce
Bodrum'da deniz girmenin bedeli ağırlaştı...Plaj giriş ücretlerine döviz etkisi
Advertisement
ABD’li ekonomistten ‘ödemeler dengesi krizi’ uyarısı
EKONOMİ / Az önce
ABD’li ekonomistten ‘ödemeler dengesi krizi’ uyarısı
The Crown dizisi bitecek mi? Netflix’den açıklama geldi
AKTÜEL / 15 dk. önce
The Crown dizisi bitecek mi? Netflix’den açıklama geldi
Araştırma: Kuraklık en çok pamuk, ayçiçeği ve buğdayı vurdu
EKONOMİ / 6 saat önce
Araştırma: Kuraklık en çok pamuk, ayçiçeği ve buğdayı vurdu
Bankacılık sektörü kredi hacmi belli oldu: 9 trilyon 261 milyar 513 milyon
FİNANS / 39 dk. önce
Bankacılık sektörü kredi hacmi belli oldu: 9 trilyon 261 milyar 513 milyon
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol