Advertisement Advertisement
Borsa İstanbul ilk kez 2 bin puanı aştı!
FİNANS / Az önce
Borsa İstanbul ilk kez 2 bin puanı aştı!
3 Milyar Dolarlık ihracat için dev buluşma!
EKONOMİ / 19 dk. önce
3 Milyar Dolarlık ihracat için dev buluşma!
Dolar kuru güne nasıl başladı?
FİNANS / 5 saat önce
Dolar kuru güne nasıl başladı?
Fitch, küresel ekonomiye ilişkin büyüme tahminlerini düşürdü
FİNANS / 5 saat önce
Fitch, küresel ekonomiye ilişkin büyüme tahminlerini düşürdü
HABERLER>PATRONLAR
10 Eylül 2020 Perşembe - 13:15

Flaş iddia! Cavit Çağlar, Olay TV'yi sattı, hükûmetten sitem gelince...

Türkiye yazarı Fuat Uğur: Kaynaklarım, Cavit Çağlar'ın Olay TV'ye sattığını ama devir gerçekleşmeden olay patlayınca iç sözleşme yaptıklarını anlattı

Flaş iddia! Cavit Çağlar, Olay TV yi sattı, hükûmetten sitem gelince...

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bazı kaynaklarının Olay TV'ye ilişkin,  “Cavit Çağlar sattı, karşılığında parasını da aldı ama devir gerçekleşmeden olay patlayınca ve hükûmetten Çağlar’a sitem gelince, bir çözüm aradılar. Formül de şu: Aralarında bir iç sözleşme yaptılar. Televizyonu şimdilik Cavit Çağlar devam ettirecek. Muhalif bir kanal olarak sürdürecek. Vakti geldiğinde de bu televizyon Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı mücadelesinin bir aparatı olacak.” dediğini aktardı. 

Uğur, "Mantıklı. Bu türden iç sözleşmeleri ben de işitmiştim. Peki, bugüne dek 'Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Türkiye için çok büyük bir şanstır, onun kıymetini bilelim' diye konuşan, Sabah gazetesine verdiği röportajlarda övgülerini esirgemeyen Cavit Çağlar’a ne oldu da 180 derece dönüş yaptı? Acaba 'Ben hükûmeti bu kadar destekledim. Üstelik Rusya ile uçak krizi esnasında o zamanki Kazakistan Cumhurbaşkanı dostum Nazarbayev aracılığıyla bağlantı kurup Putin’e Cumhurbaşkanımızın mektubunu ilettim. İki ülkenin ilişkilerinin düzelmesinde majör görev üstlendim. Ama hiçbir finansal destek ya da ihale verilmedi' diyor mudur? Böyle bir derdi var mıdır? Bunun için mi gelecek vadettiğini düşündüğü Ekrem İmamoğlu’na yatırım yapıyordur?" ifadesini kullandı.   Gündemdeki isim Cavit Çağlar konuştu! Olay TV yüzde 100 benim, muhalefet yapmayacağız

Yazının devamı için tıklayın

Ne olmuştu?

Olay TV'yi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ekibi tarafından satın alındığı iddia edilmiş, İmamoğlu'na yakın isimler iddiayı yalanlamıştı. 

Gazeteci İsmet Berkan daha önce de Çağlar'ın kanalı sattığını yazmıştı. Berkan bülteninde şunları kaydetmişti:

“Bugün Gündem'de yazdığım Cavit Çağlar haberinde yaptığım büyük bir hatayı vakit geçirmeden düzelteyim. Benim haberimin temellerinden biri, Cavit Çağlar'ın pek yakında Ekrem İmamoğlu taraftarı bir yayına başlaması beklenen Olay TV'nin sahibi olarak gözüktüğü yolundaydı. Az önce, haberi yazmadan önce konuşmak için aradığım ama ulaşamadığım Cavit Çağlar, benim yazdığımı duymuş ve aradı. Olay TV'yi bundan bir süre önce sattığını söyledi. Alıcıların isimlerini ısrarlı sorularıma rağmen bana söylemedi ama Olay TV'de çalışanların kıdem tazminatlarının ve bütün diğer özlük haklarının ödendiğini, Bursa'da yayınlanan Olay adlı gazetenin ise hâlâ kendisine ait olduğunu ekledi. Haberin geri kalan bölümleri birkaç kez teyit edildiği için doğrudur ama Cavit Çağlar'la ilgili bölümlerinde yazdıklarım için özür dilerim, sizleri de yanılttım.”  Cavit Çağlar, Nevşin Mengü, Duygu Demirdağ, Özlem Akarsu Çelik’i kadrosuna katan Olay TV ile medyaya dönüyor

CAVİT ÇAĞLAR KİMDİR?

'Cavit Çağlar kimdir, kaç yaşında, nereli?', 'Olay TV'nin sahibi kim?', 'Cavit Çağlar ne iş yapar?' sorularının yanıtları sosyal medyada tartışılıyor. 1994-2019 yılları arasında yayın yapan Bursa'nın yerel televizyon kanalı Olay TV, iş insanı Cavit Çağlar'ın sahipliğinde İstanbul'da ulusal kanal olarak yeniden yapılanıyor.

Kadrosuna Süleyman Sarılar, Nevşin Mengü, Cem Tekel, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Evren Aydın, Ayhan Kudat, Tarık Ünlü, Özgen Aydos ve Nuri Çolakoğlu gibi isimleri dahil eden Olay TV'yi satmadığını ve kendisine ait olduğunu açıklayan iş insanı Cavit Çağlar, kanalın kendisine ait olduğunu ve haber politikasına karışmayacağını söyledi. Detaylar haberimizde...

OLAY TV'NİN SAHİBİ KİM?

İş insanı Cavit Çağlar, Olay TV'nin sahibidir. 1994'te Bursa'da kurulan Olay TV, 31 Ekim 2019 tarihinde yayın hayatına son vermiştir. Bursa Gürsu'daki merkezini İstanbul Kağıthane'ye taşıyarak 1 Ekim 2020'de yeniden yayına başlayacaktır. Daha önce yerel kanal olan Olay TV, yeni yayın döneminde ulusal kanal olarak ekranlara gelecektir.

Sözcü gazetesinden Serpil Yılmaz'a konuşan Cavit Çağlar, kanalın yüzde 100 hisselerinin kendisine ait olduğunu ve Olay TV'nin patronunun kendisi olduğunu net bir şekilde ifade etti. Ünlü iş insanı, Bursa'da sahibi olduğu Olay gazetesinin 35 yıldır, radyo yayınları da yapan Olay Radyo-TV'nin 28 yıldır sahibi.

"Gazetemiz Bursa'da 10 bin adet satıyor. Bu işi iyi yapıyoruz" diyen Cavit Çağlar, yayın politikasını "Merkezde olacağız, muhalefet gazeteciliği yapmayacağız. Yayınlara müdahale etmem" diye açıkladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ekibi, Cavit Çağlar’ın eski kanalı Olay TVyi aldı iddiası

CAVİT ÇAĞLAR FATİH PORTAKAL'A KAPIYI KAPATTI

Televizyonunda, Fox TV'den ayrılan Fatih Portakal'ın yer almayacağının da altını çizdi.

Cavit Çağlar, Türkiye'nin ilk haber kanalı Nergis TV'yi (NTV) 1996 yılında kurmuş, 1999 yılında da Doğuş Grubu'na satmıştı. Çağlar, Ekim 2020 itibariyle ulusal yayın hayatına başlayacağını söylediği Olay TV'nin haber kanalı olmayacağını vurguladı.

PERDE ARKASINDA EKREM İMAMOĞLU'NUN OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Olay TV'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından satın alındığı iddiaları, İmamoğlu'nun ekibi tarafından yalanlanmıştı. Öte yandan İBB Basın Müşavirliği görevinden ayrılan Süleyman Sarılar'ın, ulusal kanal olarak yayın hayatına yeniden başlayacak Olay TV'nin genel yayın yönetmeni olacağı öğrenildi.

Türkiye'nin ilk haber kanalı Nergis TV'nin (NTV) kurucuları arasında yer alan Nuri Çolakoğlu'nun danışmanlık yaptığı Olay TV, kadrosuna deneyimli gazeteciler Süleyman Sarılar, Nevşin Mengü, Cem Tekel, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Evren Aydın, Ayhan Kudat, Tarık Ünlü, Özgen Aydos'u da dahil etti.

CAVİT ÇAĞLAR KİMDİR, NERELİDİR?

1944 yılında Yunanistan'ın Gümülcine kentinde dünyaya geldi. Nergis Holding'in ve Bursa'da faaliytet gösteren Olay Medya Grubu'nun sahibidir.

Lise mezunu olan Çağlar, 18., 19. ve 20. dönem Bursa milletvekilliği ve Devlet Bakanlığı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.  Cavit Çağlar: 1.1 Milyar Dolar borç ödedim, bir tek Allah'a can borcum kaldı

Cavit Çağlar'ın ülke genelinde en çok bilinen hareketlerinden biri, Mesut Yılmaz'a hakaret edip açılan davayı kaybetmesi ve mahkeme sonunda kefalet ödemeye mahkum edilmesidir.

RUYİAD (Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği) üyesi olup, geçmiş dönemlerde derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı üstlenmiştir.

Gençlik döneminde maddi sıkıntı yüzünden benzincide çalışıp, araba camı silmiştir. Babası 1961 senesinde veremden vefat eden Cavit Çağlar, liseyi bitirdikten sonra 1963 senesinde ailesi ile İstanbul'a taşınmış ve Mahmutpaşa'da dayısının ayarladığı bir işte tezgahtarlık yaparak işe başlamıştır.

1967 senesinde babasından kalan 16 bin lirayı sermaye yaparak, arkadaşı Sebahattin ile Bursa'da Uygun İpek isimli bir firma kurdu ve Yapı Kredi Bankası'ndan 75 bin liralık ilk kredisini almıştır.

1968 senesinde Adalet Partisi Gençlik Kolları'na katılmıştır. Bir süre sonra dayısı Şükrü Şankaya ile ortak olup kumaş ticaretine başlamıştır. Dayısıyla birlikte Nergis Tekstil isimli şirketi 1979'da kurmuştur.

1980'li yılların sonuna gelindiğinde 30 şirket ve 16 binin üzerinde çalışanı olan Nergis Holding'in patronu olmuştur. 10 Ocak 1982 tarihinde Bursaspor başkanı olunca halk tarafından tanınmıştır.

Eski Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil, Cavit Çağlar'ı 1980 sonrasında siyaset yasağı altında bulunduğu bir dönemde Süleyman Demirel ile tanıştırmıştır. Bu dönemde Cavit Çağlar'ın iddiasına göre Süleyman Demirel'in, içinde 8 bakanın da olduğu işsiz kalan arkadaşlarına fabrikalarında iş vermiştir.

Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan Turgut Özal'ın Cavit Çağlar'a 1982 senesinde siyasete katılma ve parti kurma teklifi götürdüğü iddia edilmektedir. Halk nezdinde bilinen, onu siyaset dünyasına Süleyman Demirel sokmuştur. Hatta o kadar yakındılar ki, sonraları Demirel'in manevi oğlu olarak anılmaya başlanmıştır.  Çağlar: Rusya'daki dostlarımla irtibata geçtim, 15 gün içinde uçuşlar başladı

1987'de Bursa'dan Doğru Yol Partisi'nden milletvekilli seçilmiştir. 1991 ve 1995 seçimlerinde tekrar Bursa milletvekili seçilen Cavit Çağlar, ayrıca ilk olarak 20 Kasım 1991 - 25 Haziran 1993 tarihleri arasında, ikinci olarak da 5 Ekim 1995 - 6 Mart 1996 tarihlerin arasında Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde devlet bakanlığı yapmıştır.

CAVİT ÇAĞLAR İLE VLADIMIR PUTIN İLİŞKİSİ

Türk iş adamı Cavit Çağlar'a, 2017 senesi Ulusal Birlik Günü'nde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından dostluk nişanı verilmiştir.

Rus devlet nişanı sahibi de olan Cavit Çağlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benzer özellikleri olduğunu söylemiştir. Çağlar, "Putin iyi bir Türk dostu ve sözüne güvenilecek biri. Tıpkı Erdoğan gibi, Putin de verdiği sözü tutan bir lider. İkisi de benzer karaktere sahip" demiştir.

CAVİT ÇAĞLAR KAÇ YAŞINDA?

1944 doğumlu olan ünlü iş insanı, 2020 yılı itibariyle 76 yaşındadır.

Etiketler:
AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:

YORUMLAR


Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM

BENZER HABERLER

CarrefourSa'da Fransızlar küçülüyor, Sabancı büyüyor
Ünal Aysal'ın itirazı reddedildi, Hotel Les Ottomans yarın icradan satışta
Amerikan rüyası bitti! Serdar Bilgili ile Michael Shvo neden düşman oldu?
Berk Tanrıverdi gizlice evlendi, ailesi çıldırdı!
Melis Gürsoy boşanma aşamasındaki eşi Ali Gürsoy’u Etel Baler'e fotoğraflattırdı
Serdar Bilgili, 2.5 milyar dolar yatırdığı ortaklarıyla mahkemelik oldu
Ünal Aysal ihaleye bir hafta kala satışa itiraz etti
Yeni Neslin Sabancı’sına uluslararası alanda 32 ödül
3.5 Milyar Dolarlık 'Boğaz' davası
Borsa İstanbul ilk kez 2 bin puanı aştı!
FİNANS / Az önce
Borsa İstanbul ilk kez 2 bin puanı aştı!
3 Milyar Dolarlık ihracat için dev buluşma!
EKONOMİ / 19 dk. önce
3 Milyar Dolarlık ihracat için dev buluşma!
Erdoğan: Kur ataklarını tersine çevireceğimize inanıyorum
FİNANS / 1 saat önce
Erdoğan: Kur ataklarını tersine çevireceğimize inanıyorum
Çin modeli araç sahiplerini vurdu: Benzin ve motorine zam geliyor
EKONOMİ / 1 saat önce
Çin modeli araç sahiplerini vurdu: Benzin ve motorine zam geliyor
Erdol Bilecik'den 'Cincon' sözlerine açıklama: Dil sürçmesi
SPOR / 2 saat önce
Erdol Bilecik'den 'Cincon' sözlerine açıklama: Dil sürçmesi
Katar ile TCMB arasındaki swap anlaşması uzatıldı
FİNANS / 2 saat önce
Katar ile TCMB arasındaki swap anlaşması uzatıldı
Sektörler tehlikede! Un fabrikaları Rusya'ya taşınıyor
EKONOMİ / 3 saat önce
Sektörler tehlikede! Un fabrikaları Rusya'ya taşınıyor
Dolar kuru güne nasıl başladı?
FİNANS / 5 saat önce
Dolar kuru güne nasıl başladı?
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol