Hürriyet'in ve Türk basınının acı kaybı! Duayen gazeteci vefat etti...
Hürriyet'in ve Türk basınının acı kaybı! Duayen gazeteci vefat etti...

21 Temmuz 2020 Salı   08:24

Hürriyet Gazetesi eski yazı işleri müdürü Necdet Doğan yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek bu akşam hayatını kaybetti.

Doğan, Cumhuriyet, Sabah ve Star'da çalışmış, 2012 yılında Hürriyet Gazetesi'ne siyasi sayfalar editörü olarak transfer olmuştu.

Daha sonra gazetenin yazı işleri müdürlüğü görevine getirilen Doğan, 2016 yılından bu yana yakalandığı hastalık nedeniyle tedavi görüyordu.

Doğan bir dönem 'Gözucuyla iyi haberler' adı altında haftada iki kez Hürriyet'in internet sitesinde yazılar kaleme almıştı.

#reklam#

Usta gazetecinin ölüm haberini Vefa Lisesi'nden arkadaşı olan Niyazi Yılmaz sosyal medya hesabından şu mesajıyla duyurdu:

"Yine bir yaprak düştü Vefa lisesi 74 mezunları ağacından Lisede yatakhanemizde kah uyuduk kah dertleştik. Üç kocaman yıl geçirmiştik.

Hürriyet gazetesi eski yazı işleri müdürü ve benim dostum, canım arkadaşım yakalandığı amansız hastalığa bu akşam yenik düştü. Işıklar aydınlatsın çıktığı bu son yolculukta yolunu. Huzurla uyu Vefalım."Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Hurriyet-in-ve-Turk-basininin-aci-kaybi-Duayen-gazeteci-vefat-etti-/238135