Sanayicinin doğalgazına indirim, vatandaşa aynen devam
Sanayicinin doğalgazına indirim, vatandaşa aynen devam

30 Haziran 2020 Salı   12:16

Elektrik Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK), elektriğe gelecek 3 ay boyunca zam yapmama kararı aldı. Öte yandan BOTAŞ da, sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 9.7 ile 12.5 arasında indirim yaptı.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Temmuz ayı için belirlediği toptan satış fiyat tarifesini kurumun internet sayfasından yaptığı açıklamayla duyurdu.

BOTAŞ, elektrik üretimi için toptan satış fiyat tarifesinde yüzde 12,5 indirim yaptı. 

Konutta indirim yok

2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi'ne göre, konutlarda kullanılan doğalgazın fiyatında değişikliğe gidilmedi.

Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

#reklam#

Dönmez paylaşımında "BOTAŞ'tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9.7 ila yüzde 12.5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak" ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak: Canlanmaya katkı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'de yaptığı değerlendirmede sanayi tesislerinin kullandığı doğalgaza yapılan indirimin ekonominin canlanmasına katkı yapacağını belirtti: "Pandemi döneminde desteklerle koruduğumuz sanayimizin ve ekonomimizin hızlı toparlanmasına katkı sağlayacak bu indirimin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomideki her olumlu gelişmeyi insanımıza yansıtmaya, üretim ve istihdamı artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Sanayicinin-dogalgazina-indirim-vatandasa-aynen-devam/237304