Nusret Gökçe’nin o paylaşımına tepki yağdı: Hayatımda gördüğüm en ahlaksız, en acımasız, en iğrenç fotoğraflardan biri
Nusret Gökçe’nin o paylaşımına tepki yağdı: Hayatımda gördüğüm en ahlaksız, en acımasız, en iğrenç fotoğraflardan biri

8 Haziran 2020 Pazartesi   22:09

'Tuz serpme' (saltbae) hareketiyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan Nusret Gökçe, sağılmak için getirilen mandaların içinde poz verdi.

Ünlü işletmeci, bu anları 28,1 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından "Çok önemli toplantı" notuyla yayınladı.

#reklam#

Sosyetik etçinin mandaların sağıldığı tesiste poz vermesi, 1 milyonun üzerinde beğeni alırken, söz konusu görüntü hayvanseverleri çıldırttı.

"BÜTÜN HAYVANLAR EŞİTTİR" 

 

 

Birçok kullanıcı, Nusret'in paylaşımını eleştirdi. Bu isimlerden biri de oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan oldu.

Usta sanatçı, Nusret'in yayınladığı kareye, George Orwell’ın 'Bütün hayvanlar eşittir. Bazıları daha eşittir' sözüyle tepki gösterdi.

Tepki yorumlarından bazıları şöyle:
"Keşke o fotoğrafı paylaşmasaydın", "Hayvanlara zulümden estetik yaratmaya dönük çaba", "Bir insan böyle bir kareyi çekmek için ne yaşamış olabilir?", "Bunu bu şekilde paylaşmak çok gereksiz."  Nusret paket servise başladı: Fiyatları dudak uçuklattı

IRKÇILIK KARŞITI PAYLAŞIM 

Minneapolis kentinde bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ABD’yi ayağa kaldırdı. Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya, Nusret Gökçe de kayıtsız kalmamıştı.

#reklam#

ABD'de iki restoranı bulunan Nusret Gökçe, siyahi bebeğe biberonla süt içirirken çekilmiş görüntüsünü paylaşmıştı. 

CEM SEYMEN DE TEPKİ GÖSTERDİ 

Gazeteci Cem Seymen de Nusret'e tepki gösterdi. Seymen, "Hayatımda gördüğüm en ahlaksız, en acımasız, en iğrenç fotoğraflardan biri. Endüstriyel üretimin köle yaptığı tüm canlıların efendisi olduğunu zanneden insanoğlunun kibirli ve bir o kadar küçük düşürücü fotoğrafı. Yaşamı, tabiatı, yaradanı, her türlü değeri ayaklar altına alıyor" ifadelerini kullandı. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Nusret-Gokce-nin-o-paylasimina-tepki-yagdi- Hayatimda-gordugum-en-ahlaksiz-en-acimasiz-en-igrenc-fotograflardan-biri/236427