Koç Üniversitesi, Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nu reklam arasında kovdu
Koç Üniversitesi, Prof.'u reklam arasında kovdu

4 Nisan 2020 Cumartesi   14:15

ABD'de görev yapan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, koronavirüs tedavisi konusunda yaptığı tespitler ve Türkiye'nin sağlık sistemini övmesi ile gündem olan Prof. Dr. Çilingiroğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında Koç Üniversitesi tarafından işine son verildiğini açıkladı.

Çilingiroğlu, kendisine yayın arasında üniversiteden e-posta gönderildiğini belirterek, "Misafir Profesörlük görevime son vermişler. Gerekçesi yayına izinsiz çıkmak." dedi.

REKLAM ARASINDA İŞİNE SON VERİLDİ

Virüsle mücadelede ABD'deki durumun çok daha kötü olduğunu vurgulayan Çilingirlioğlu, "ABD'de 33 milyon insan işini kaybetti. Göğüsünüz ağrısa 20 bin dolar. Hastalar hastaneye gidemiyor, Türkiye'de siz çok şanslısınız. Allah devletimizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

CNN Türk'te canlı yayına ABD'den Skype ile katılan Türk bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi tarafından canlı yayında kovuldu.

Programın reklam arasına gittiği sırada üniversiteden işten çıkartıldığına dair yazı geldiğini belirten Prof. Çilingiroğlu gerekçe olarak da izinsiz yayına çıkmasının gösterildiğini ifade etti.

"Ben özgür adamım" diyen Çilingiroğlu Koç Üniversitesi yönetimine, "Beni atsan ne olur atmasan ne olur. Benim ihtiyacım yok" diye seslendi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Koc-Universitesi-Prof-Dr-Mehmet-Cilingiroglu-nu-reklam-arasinda-kovdu/233910