7 aylık maaşını bağışlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı merak konusu oldu!
7 aylık maaşını bağışlayan Erdoğan'ın maaşı merak konusu oldu!

30 Mart 2020 Pazartesi   21:26

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni bugün ilk kez telekonferans yöntemiyle toplamasının ardından 'Milli Dayanışma Kampanyası' başlattıklarını duyurdu. 

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak olumsuz olarak etkilenen vatandaşlar için başlatılan kampanya kapsamında Erdoğan, 7 aylık maaşını bağışladığını duyurdu. 

Erdoğan, "Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar. Toplamda 5 milyon 200 bin liralık bağışta bulunmuş oldular" diye konuştu.

Erdoğan'ın kampanyaya maaşını bağışlayacağını duyurmasının ardından "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşı merak konusu oldu. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilen 2020 yılına ait Cumhurbaşkanlığı Bütçe Teklifi’ne göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aylık maaşı 2020 yılı için 81 bin 250 lira olmuştu.

Buna göre Erdoğan kampanyaya 568 bin 750 TL bağışlayacak.  Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/7-aylik-maasini-bagislayan-Cumhurbaskani-Erdogan-in-maasi-merak-konusu-oldu/233681