Muzaffer Aygün 16 yıl sonra Para'ya veda etti
Muzaffer Aygün 16 yıl sonra Para'ya veda etti

4 Şubat 2020 Salı   12:31

Hayallerini gerçekleştirmek üzere birkaç ay sonra Eskişehir’e yerleşecek olan arkadaşımıza yeni hayatında sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Muzaffer Aygün kimdir?

1958 Eskişehir doğumlu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. 1978’den beri kesintisiz 42 yıldır gazetecilik mesleğini yürüttü. Mesleğe Yeni Devir Gazetesi’nde başladı. Yedek Subay olarak askerlik görevinin ardından kısa süreli Türkiye Gazetesi’nde çalıştı.

Daha sonra Güneş Gazetesi’ne geçti. Buradan Kıbrıs’a giderek 7 ay Kıbrıs Gazetesi’nde görev yaptı. Döndükten sonra 2 ay Meydan Gazetesi’nde, sonrasında Ekonomist dergisinde (14 yıl) ve Para Dergisi’nde (16 yıl) çalıştı. Kıbrıs’ın dışında kısa süreliğine Amerika ve Suudi Arabistan’da Türkçe gazete çıkarılmasına katkıda bulundu.

İran Şahı’nın bursuyla İran’da Farsça, Turgut Özal döneminde devlet bursuyla Amerika’da İngilizce, kendi imkanıyla Mısır’da Arapça ve İngiltere’de bilgisayar eğitimi aldı. Evli. Bir kız, bir erkek iki çocuk babası ve bir torun sahibi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Muzaffer-Aygun-16-yil-sonra-Para-ya-veda-etti/231332