Fatih Terim'den yönetime ve taraftara mesaj
Fatih Terim'den yönetime ve taraftara mesaj

24 Ocak 2020 Cuma   21:25

Sarı Kırmızılıların görevdeki efsane hocası, Twitter hesabından Galatasaray'ın kuruluş tarihine atfen saat 19.05'te "Verilmiş bir sözüm, vazgeçmediğim bir hayalim var. #SadeceGalatasaray" mesajını paylaştı.

?Galatasaray'da dördüncü dönemine 2017'de başlamış olan Terim, bu kez kovulsa da gitmeyeceğine dair mesajlar vermiş ve en büyük hayalinin Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak olduğunu dile getirmişti. 

Terim, Ocak 2019'da geçmiş ayrılıktan söz ederken "Bundan sonra yapılacak iki şeyden birisi idari karara saygı duymaktı, diğeri başka bir şeydi. Galatasaraylılara söz verdim diğerini bir daha yapmayacağım" diye konuşmuştu. Galatasaray Başkanı Cengiz, Fatih Terim’e kapıyı gösterdi: Ayrı ayrı fikirlerdeysek, ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir

Galatasaray'da başkan ile hoca arasında kriz, takımın top toplayıcılığından kaptanlığına kadar gelip İspanya'ya transfer olan ama sonrasında futboluyla değil özel hayatındaki skandallarla konuşulan Arda Turan'ın futbolu yuvasında bırakması için transfer edilip edilmemesi üzerinden çıktı. 

#reklam#

Bugün ilkin Başkan Mustafa Cengiz, basın toplantısı düzenleyerek "Söylemekten bıktım, Arda Turan gündemimizde yok" derken, 'İmparator' lakaplı Terim'e sert yanıtlar verdi.

Bu arada aynı gün Galatasaray'da başkan ile hoca arasında kriz ayyuka çıkarken ve Beşiktaş Abdullah Avcı'yı teknik direktörlükten gönderirken, ezeli rakipleri Fenerbahçe'den tweet geldi. 

Terim'in tweetinden iki dakika sonra Sarı Lacivertli kulüp "Hırsımız, inancımız ve birlikteliğimiz bizi #OmuzOmuzaŞampiyonluğa götürecek!" paylaşımını yaptı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Fatih-Terim-den-yonetime-ve-taraftara-mesaj/230906