Türkiye Otelciler Federasyonu'nun yeni başkanı kim olacak?
Türkiye Otelciler Federasyonu'nun yeni başkanı kim olacak?

13 Aralık 2019 Cuma   17:43

2005’te kurulan TÜROFED, Türkiye’nin coğrafi dağılımı doğrultusunda Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu gibi bölgeleri temsil eden 16 otelcilik derneğinin çatı örgütü olarak hizmet veriyor. Kurulduğundan bu yana kavgasız genel kurulları geride bırakan TÜROFED’te geleneğin yine bozulmayacağı ileri sürülüyor.

Arkadaşımız Kerem Köfteoğlu’nun duyumlarına göre, halen TÜROFED’in başkan yardımcısı koltuğunda oturan Sururi Çorabatır’ın başkanlığı konusunda şimdiden bir uzlaşma bile sağlanmış. Firuz Bağlıkaya yeniden TÜRSAB başkanı seçildi

Olağanüstü bir gelişme yaşanmaması halinde 21 Aralık’ta TÜROFED Başkanlığı’na seçilecek olan Çorabatır sivil toplum kuruluşu yönetiminde deneyimli biri.

#reklam#

Çorabatır, 2008-2013 arasında Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) başkanlığını yürütmüştü.

TÜROFED çatısı altında Antalya’yı temsil eden AKTOB ile Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) üyesi oteller, Türkiye’deki toplam otel sayısının yüzde 42’sini oluşturuyor.

TÜROFED üyeleri de Türkiye’deki Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli tesislerin yaklaşık yüzde 60’ı temsil ediyor.

Çorabatır, TÜROFED Başkan Yardımcılığının yanı sıra, aile şirketi Yaşar Turizm’e ait Antalya Manavgat’taki Club Calimera Serra Palace otelini yönetiyor.

Para Dergisi

 Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Turkiye-Otelciler-Federasyonu-nun-yeni-baskani-kim-olacak/228949