Ankapark'ın birikmiş elektrik borcu 2,5 milyon TL
Ankapark'ın birikmiş elektrik borcu 2,5 milyon TL

10 Aralık 2019 Salı   19:24

Ankapark’ın, geçen hafta şalterlerin inmesine yol açan elektrik kesintisi sonrasında Başkent Elektrik ile işletmeci şirket arasında ilk kez temas kuruldu. Eğlence parkının, birikmiş 2.5 milyon TL’lik elektrik borcu bulunduğu belirtiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, güncellenmiş fiyatlarla 750 milyon dolara mal olduğunu açıkladığı parkın elektriği, Başkent Elektrik tarafından geçen hafta başında 2.5 milyon TL’lik birikmiş borcunu ödemediği için kesildi. Çalışanlar evlerine gönderildi. Bu arada personelin bir bölümü de görevi bıraktı.  750 milyon dolar harcanan Ankapark’ın şalteri indi Başkent Elektrik ile işletmeci şirket arasında ilk temas kuruldu. Park yönetimi, Başkent Elektrik’ten güncel toplam borç tutarı hakkında bilgi istedi ve ödeme konusunda hazırlık yapıldığı mesajını verdi.

Peki, borç taksitlendirilerek ödenebilir mi? Başkent Elektrik’in, taksitlendirilerek ödemeye mesafeli durduğu kaydediliyor. Birikmiş borcun kapatılması sonrasında parka elektrik verilmesi bekleniyor. Bu nedenle işlemlerin birkaç hafta alabileceği hesaplanıyor.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Ankapark-in-birikmis-elektrik-borcu-2-5-milyon-TL/228740