Uludağ’da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra iz bulundu
Uludağ’da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra iz bulundu

8 Aralık 2019 Pazar   10:47

Uludağ’da 1 Aralık’ta zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan Mert Alpaslan ve Efe Sarp için başlatılan arama çalışmalarının yedinci gününde umut veren haber…

Yoğun sisin etkili olduğu, kar yağışının yeniden başladığı bölgede, ekipler tarafından derede bulunan montun Mert Alpaslan’a ait olduğu ortaya çıktı. Dağcıların son görüntülerini inceleyen ekipler, montun Alpaslan'ın Uludağ'a geldiği gün giydiği kırmızı mont olduğunu tespit etti.

ARAMA YÖNÜ DEĞİŞTİ

Arama çalışmalarının yedinci gününde ilk defa iki dağcıdan iz bulunması arama kurtarma ekiplerinin yönünü dere yatağının olduğu bölgeye çevirdi. Sabahın erken saatlerinde ekipler dere yatağı bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Uludağ’da yedi gün önce kaybolan Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ı arama çalışmaları sürüyor.

268 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

#reklam#

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesindeki çalışmalara, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekiplerinden oluşan 268 kişi katılıyor. 

SİS BASTIRINCA KAYBOLDULAR

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık'ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Uludag-da-kaybolan-dagcilardan-7-gun-sonra-iz-bulundu/228585