Uludağ'da kaybolan iki arkadaşı arama çalışmaları sürüyor: 33 saat geride kaldı
Uludağ'da kaybolan iki arkadaşı arama çalışmaları sürüyor: 33 saat geride kaldı

3 Aralık 2019 Salı   10:18

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki termal ve gece görüş özelliğine sahip iki tespit uçağının gece saatlerinde havalanarak bölgede yaptığı taramada herhangi bir bulguya rastlanmadı. Arama kurtarma çalışmalarına karadan 140 kişilik ekip, havadan ise keşif uçakları devam ediyor.

Aralıksız 30 saati aşkın süredir devam eden çalışmalara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekipleri katılıyor.

#reklam#

Uludağ'da kaybolan dağcılar aranıyor: Ayak izlerine rastlandı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki iki tespit uçağı da gece saatlerinde havalanarak bölgede tarama yaptı. Termal ve gece görüş özelliğine sahip uçaklar, kaybolan kişilerin tahmini güzergahlarında herhangi bir bulguya rastlayamayınca uçuşu sonlandırdı.

Karadan yürütülen arama kurtarma çalışması 140 kişilik bir ekiple sürüyor.

Öte yandan, günün ilk ışıklarıyla beraber keşif uçaklarının çalışmalara tekrar destek vermeye başladığı belirtildi.

Ne olmuştu?

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık'ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan ve Efe Sarp bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, Alpaslan ve Sarp'a telefonla ulaşamayan ailelerinin durumu jandarmaya bildirmesiyle dün gece 02.30'da bölgede arama çalışmaları başlatılmıştı.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Uludag-da-kaybolan-iki-arkadasi-arama-calismalari-suruyor-33-saat-geride-kaldi/228332