TGS'den Hürriyet'teki işten çıkarmalara ilişkin açıklama: Medya sektöründe orman kanunları sona erecek
TGS'den Hürriyet'teki işten çıkarmalara ilişkin açıklama: Medya sektöründe orman kanunları sona erecek

6 Kasım 2019 Çarşamba   14:23

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Hürriyet yönetimi tarafından kısa süre önce tebligatla işten çıkartılan gazeteciler adına yeni bir açıklama yaptı. 

İşten çıkarılan gazetecilerin de katıldığı basın toplantısında konuşan TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, iş yerinde toplu sözleşme yetkisi almak üzere olduklarını belirterek, işten çıkartmalar ile Demirören Grubu'nun suç işlediğini ifade etti.

İşten çıkartmaların kendilerine ve sendikaya yönelik bir operasyon olduğunu ifade eden Durmuş, "Sendikalı olmak bir haktır, bu hakkı çiğneyenler suç işlemektedir. Sizin de huzurunuzda savcıları göreve davet ediyorum. Medya sektöründe orman kanunları sona erecektir" diye konuştu.

Sendikanın resmi Twitter hesabında da işten çıkarılan Hürriyet çalışanlarının ?"Her zamankinden daha güçlüyüz. Göreceksiniz, işveren sendikayı tanımak zorunda kalacak. Bu kez gazeteciler kazanacak. Çünkü sendika hürriyettir" açıklamasına yer verildi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/TGS-den-Hurriyet-teki-isten-cikarmalara-iliskin-aciklama-Medya-sektorunde-orman-kanunlari-sona-erecek/227177