Patronların Mehmet Şimşek'le New York zirvesi
Patronların Mehmet Şimşek'le New York zirvesi

25 Eylül 2019 Çarşamba   08:10

Türkiye Yatırım Konferansı’nın 10'uncusu 25 Eylül’de New York’ta yapılacak. Konferansa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılması bekleniyor. Türk şirket temsilcileri ile ABD’li yatırımcıların yer alacağı etkinlikte, TAİK tarafından 100 milyar dolarlık ticaretin yol haritası sunulacak.

Konferansa katılmak için New York'ta bulunan Türk patronlar, Maliye eski Bakanı Mehmet Şimşek'le yemekte biraraya geldi. Yemeğe Hamdi Akın, Suzan Sabancı Dinçer, Murat Özyeğin, İzzet Benerdate, Mehmet Ali Yalçındağ ve Serra Akçakayalıoğlu katıldı. 

Bu yılki konferansa Türk iş insanları ile birlikte ABD’li üst düzey yönetici ve yatırımcı olarak 450 kişilik katılım öngörülüyor. TAİK tarafından Citibank iş birliği ile gerçekleştirilecek konferans bölümünde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın konuşma yapması beklenirken, aynı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ise düzenlenecek gala yemeğine katılması planlanıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

POLO NewYork .... M Şimşek. MAli Yalçındağ ,İzzet Benartede,Suzan Sabancı,Serra Akçakayalıoğlu,Murat Özyeğin

Hamdi Akın (@hamdi_akin_)'in paylaştığı bir gönderi ()Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Patronlarin-Mehmet-Simsek-le-New-York-zirvesi/225451