Karamollaoğlu: Erdoğan’ın ‘KHK mağdurları’ için ‘af’ hazırlığı yaptığı izlenimi edindim
Karamollaoğlu: Erdoğan’ın ‘af’ hazırlığı yaptığı izlenimi edindim

18 Eylül 2019 Çarşamba   07:46

Karamollaoğlu, Erdoğan’ın ‘KHK mağdurları’ ile ilgili bazı hazırlıklar içinde olduğu izlenimi edindiğini açıkladı. Karamollaoğlu, bu konudaki çalışmaların ‘af yoluyla olabileceğini’ önerdiğini söyledi.

Karamollaoğlu, Erdoğan’ın söz konusu hazırlığı hakkında şunları söyledi: 

“Ben şunu söyledim, bugün 150 bin civarında KHK ile görevlerinden uzaklaştırılmış insan var. Ayrıca farklı kanaatlerle ceza görmüş veya itham altında insan var. Bunların içinde mahkemeye gidip masum olduklarını ispat edip görevlerine dönemeyenler var. Başka işle uğraşamıyorlar. Ben ‘Bunun üstesinden gelinmesi lazım, bunu yapacak olan sizsiniz, bu af yoluyla da olabilir. Kendiniz birtakım çalışmalar yapıyorsunuz, bu mağduriyetlerin gecikmeden giderilmesine ihtiyaç var’ dedim. Kesin olarak bir ifade kullanmamasına rağmen bu konuda birtakım hazırlıkların yapıldığı intibaı bende doğdu.”

Karamollaoğlu, Erdoğan’ın görüşme bitiminde kendisine “Birlikte çalışalım” dediğini, kendisinin buna “Bu konuya girmek istemiyorum” yanıtını verdiğini belirterek, “Biz herkesle birlikte çalışırız, prensipler, politikalar üzerinde ittifak kurarsak” dedi. Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu, Akşener, Babacan ve Davutoğlu ile de görüşeceğini söyledi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Karamollaoglu-Erdogan-in-KHK-magdurlari-icin-af-hazirligi-yaptigi-izlenimi-edindim/225173