Flaş! İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu istifa etti!
Flaş! İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu istifa etti!

8 Ağustos 2019 Perşembe   15:47

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeniden siyaset sahnesine dönme hazırlıkları İstanbul Ticaret Odası'nı da karıştırdı. İddialara göre Ankara, Dursun Topçu'nun İTO'dan istifa etmesini istedi.

İTO Başkanı Şekip Avdagiç, meclis toplantısında Dursun Topçu'nun istifa ettiğini açıkladı.

Ahmet Davutoğlu'nun kızı Meymune, Dursun Topçu'nun oğlu Talha Topçu ile evli. 

MÜSİAD'ın 2017'deki oda meclisinde yaptırdığı temayül yoklaması sonucunda Dursun Topçu ilk sırada çıkmıştı. Sonra da Topçu aday olmamış, Şekip Avdagiç'e en büyük desteği vermişti.

DAVUTOĞLU PARTİ KURMA KARARI ALINCA

Bir dönem AKP hükümetlerine başbakanlık yapmış olan Ahmet Davutoğlu’nun, yeni parti kurma girişimleri sonrasında, dünürü Dursun Topçu’nun istifasının istendiği söylentileri ortaya çıkmıştı. 

Aydınlık Ekonomi Müdürü Recep Erçin, sosyal medyadan, "İTO Başkan Yardımcısı Dursun Topçu istifa etmiş, deniyor.. Etmemiş ettirilmiş. İTO'ya denetleme yollanmış. hem başkan hem topçu istifa etsin denetimden çıkamazsınız denmiş. dursun topçu'nun sırf, ahmet davutoğlu'nun dünürü olduğu için istifası istenmiş.

Avdagiç'in seçilmesini sağlayan dursun topçu. cemile sultan'da mesele konuşuldu. topçu, yönetim zorda kalmasın diye istifasını verdi. ancak, 'yüzüne karşı olmaz öyle şey' dense de istifası işleme kondu. 

Bir de topçu'nun odasını boşalttırıp denetçileri oraya yerleştirmişler içleri rahat etsin diye !" şeklinde bir yazı paylaştı.

Patronlardunyasi.com olarak konu hakkında görüşünün almak için Dusun Topçu'yu aradık. Topçu, "Hala odamdayım" dedi. İstifa ettiğiniz doğru mu sorusuna ise Topçu, "Şuanda müsait değilim" şeklinde cevap verdi.

Ancak saat 16.00'da başlayan Meclis Toplantısı'nda İTO Başkanı Avdagiç, Dursun Topçu'nun istifa ettiğini açıkladı. Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Flas-ITO-Baskan-Yardimcisi-Dursun-Topcu-istifa-etti/223697