Kadir Topbaş, damadı Kavurmacı'nın tahliyesi için ne dedi?
Kadir Topbaş, damadının tahliyesi için ne dedi?

5 Mayıs 2017 Cuma   12:52

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, FETÖ soruşturmasında tutuklu olan damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesiyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

KADİR TOPBAŞ: YARGI VE ADALETE GÜVENİYORUM

Kadir Topbaş, “Yargı ve adalete güveniyorum. Bizim burada yorumlar yapmamız doğru olmaz. Ciddi bir rahatsızlığı vardı geçmişte” diye konuştu. Topbaş, Ömer Faruk Kavurmacı’yı gördüğünü ancak detaylı görüşmediğini ifade etti.

İşte Topbaş'ın damadı Kavurmacı'nın tahliye nedeni?

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE TAHLİYE EDİLDİ

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ömer Faruk Kavurmacı dün sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti. Ömer Faruk Kavurmacı'nın, tahliyesiyle ilgili "hastalıklarının ileride telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği" gerekçesi öne sürülmüştü.

15 yıla kadar hapsi isteniyordu! Topbaş'ın damadı için flaş karar!..

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

İddianamede, firari şüpheliler Fethullah Gülen, Rıza Nur Meral ve Mustafa Muhammet Günay hakkında “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs ve TBMM'yi ve Hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken, aralarında Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu 86 iş adamının da “Silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Kadir-Topbas-damadi-Kavurmaci-nin-tahliyesi-icin-ne-dedi/191909