Sahipleri FETÖ'den kaçmıştı: Dev AVM'nin satışı iptal
Sahipleri FETÖ'den kaçmıştı: Dev AVM'nin satışı iptal

14 Nisan 2017 Cuma   22:09

7 Şubat 017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 686 sayılı KHK’nın ’Muvazaalı Devir İlemleri’ başlıklı 4’üncü maddesi uyarınca, herhangi bir ilde FETÖ soruşturmasının başladığı tarih ile bu KHKnın yürürlüğe girdiği tarih arasındaki tüm şirket hisse devirleri geçersiz sayıldı.

Dev alışveriş merkezine kayyum şoku!

Bu kararın uygulanabilmesi için şirkette TMSF kayyumlarının görev yapıyor olması gerekiyordu ve karar hem yönetim hem de denetim kayyumu olan şirketlere uygulandı.

Kurucuları kaçan AVM’de 7 orman personeline dava

Bu kapsamda TEM yolunun Bolu Dağı mevkisindeki dev alışveriş merkezinin yüzde 56’lık hissesini kapsayan, geçen Haziran ayındakiÿsatış işlemi iptal edildi.

Bolu Dağı A.Ş. tarafından 2011 yılında kurulan alışveriş merkezinin bir bölümü ile açık otoparkının orman arazisine yapılmasına izin verdikleri gerekçesiyleÿBolu Orman Bölge Müdürlüğü’nde ilgili personel ’Görevi kötüye kullanmak’ suçlamasıyla yargılanmıştı.

Sahibinden satılık yeni AVM

15 Temmuz darbe girişimiÿöncesi yaşanan buÿgelişmeler üzerineÿdönemin Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve üye Ömer Baday, alışveriş merkezindeki yüzde 56’lık hisselerini Adanalı iş adamı Abdulkadir Şimşek’e satmıştı.

Satışın ardından kayıplara karışan Daylan ve Baday, hala aranırkenÿdarbe girişiminin ardından alışveriş merkezine denetim kayyumu atanmıştı.

Satış işleminin iptali ardından alışveriş merkezinin TMSF tarafından yönetileceği belirtildi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Sahipleri-FETO-den-kacmisti-Dev-AVM-nin-satisi-iptal/191208