Topbaş, Erdoğan'ı sevindirecek: O vakfa 7 bina verdi
Topbaş, Erdoğan'ı sevindirecek: O vakfa 7 bina verdi

16 Temmuz 2015 Perşembe   08:02

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yılın son oturumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulu üyesi olduğu TÜRGEV’in kardeş vakfı olarak anılan Ensar Vakfı’na 7 bina yurt olarak tahsis edildi.

İBB Meclisi’nin dünkü gündemine ENSAR Vakfı, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ve Önder İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’ne yurt tahsisi geldi. Üsküdar, Bulgurlu’da İBB tarafından kiralanan bina Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na tahsis edildi.

Ensar Vakfı’na da “Yurt amaçlı kullanılmak üzere İBB tarafından kiralanan Mecidiyeköy’de, Ataşehir İnönü Mahallesi’nde, Büyükçekmece Pınartepe’de, Avcılar Üniversite Mahallesi’nde, Kartal Orta ile Cevizli’de” olmak üzere 6 bina tahsis edildi.

Fatih Atikali Mahallesi’nde İBB tarafından kiranan bir bina da Asitane Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’ne tahsis edildi. Mükiyeti İSKİ’ye ait, İBB adına önceden tahsis edilmiş Fatih Aksaray Mahallesi’ndeki bir bina için de ENSAR Vakfı’yla yapılan sözleşme 5 Eylül 2023’e kadar uzatıldı. Mülkiyeti İBB’ye ait Fatih Sultanahmet’teki bir bina da Önder Vakfı’na 10 yıllığına tahsis edildi. Tahsislere CHP’li Meclis üyeleri “ret” oyu kullandı.

Hazal Ocak/CumhuriyetSayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Topbas-Erdogan-i-sevindirecek-O-vakfa-7-bina-verdi/170856