Rahmi Koç ve Erdoğan Demirören Beşiktaş'tan kovuldu
Rahmi Koç ve Erdoğan Demirören kovuldu!

17 Ağustos 2014 Pazar   08:27

Beşiktaş Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yaptrğr konuşmada, Süleyman Seba’nın ölümünün Türkiye’de ilk defa bir kavga ortamı olamadan tüm siyasetçiler, tüm renkleri cenazede buluştuğunu belirtti.

Orman “İnşallah Süleyman Ağabey’in rahmeti herkese ders olur. Statlarda olaylar biter. Her sene Süleyman Seba barış ödülü diye bir organizasyon yapmayı da düşünüyoruz” dedi. Bu sene şampiyon olarak Süleyman Seba’ya en güzel hediyeyi vermek istediklerini vurgulayan başkan Orman, “Kendi stadımıza şampiyon olarak dönmek istiyoruz. Bu da kendisine en güzel hediyemiz olur” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe kanun üstü bir kurum değildir”

Beşiktaş Fikret Orman, e-bilet ile ilgili olarak, bu uygulamanın kendileri tarafından ortaya çıkarılmadığını söyledi. Başkan Orman, “Kanun çıktıktan sonra federasyon bize sormadan uygulama kararı verdi. Biz Ünal Aysal ile çekincelerimizi konuştuk. Bizden önce Galatasaray imzaladı. Passolig yetkilileriyle oturduk, pazarlık yaptık, menfaatimizi düzeltecek anlaşma yaptık” dedi.

Passolig uygulamasına daha geçmeyen Fenerbahçe’yi de eleştiren Fikret Orman, “Fenerbahçe kanun üstü bir kurum değildir. Bu uygulamayı yapmak zorundadır. Kanun bunu gerektiriyor” ifadelerini kullandı. Fikret Orman, kulübün onursal başkanı Süleyman Seba’nın isminin yeni stada verilmesiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

‘SEBA’YI KULLANMAYIN’

“Öldüğü gün herkes kıymetini bilecek diye bir şey yok. Keşke sağlığında daha çok kıymet verilseydi. 2000 senesinde kulüpten ayrılırken o zaman yapılanları da kimse unutmamalı. Süleyman Ağabey üzerinden kimse popülizm yapmaya kalkmasın. Beşiktaş Kulübü bir kurumdur, hukuksal anlaşmaları vardır. Masaya getireceğiz, konuşacağız. İşin üzerinde duracağımızı ifade ettim. Onun ismini koymama gibi bir niyetimiz olabilir mi?”

Belhanda için 17 milyon Euro

Beşiktaş’ın, 10 numara için düşündüğü Faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda’nın transferinden yüksek bonservisi nedeniyle vazgeçtiği bildirildi. Ukrayna Ligi ekiplerinden Dinamo Kiev’de forma giyen Belhanda için Ukrayna ekibi 17 milyon Euro bonservis bedeli istediği ifade edilirken siyah-beyazlıların tekrardan Kosta Rikalı Bryan Ruiz’in transferine odaklandığı öğrenildi.

Ünlü patronlara ihraç

Beşiktaş Divan Kurulu’nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı’nda şok bir açıklama yapıldı. Eski Başkanlar Yıldırım Demirören ve Serdar Bilgili başta olmak üzere, Erdoğan Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli ve Prof. Dr. Turgay Atasü olmak üzere toplam 283 üye divandan ihraç edildiler. Buna gerekçe olarak da Beşiktaş Kulübü’nün tüzüğünde yer alan “Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer” maddesi gösterildi.

Divan Kurulu Olağan Toplantısı’nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili olarak, “Beşiktaş Kulübü’nün anayasası tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni bir madde ilave edildi. ‘Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer’ denildi. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir “ dedi.

‘SEBA’YI DA İHRAÇ ETSEYDİNİZ’

Edinilen bilgiye göre bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili’nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz’i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili’nin daha sonra başkan Fikret Orman’ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman’dan, “Bu durumu düzelteceğim” sözünü aldığı bildirildi.

Gelişmeler üzerine bir açıklama yayımlayan Başkan Fikret Orman, siyah-beyazlı camiaya hizmet vermiş büyüklerine sahip çıkacağını belirterek, “283 Divan Kurulu üyemizin üyeliklerinin düşürülmüş olması beni çok üzdü. Bu konuda hataların ve hatalı uygulamaların düzeltilmesi adına yönetim kurulumla birlikte elimizden gelen her çalışmanın titizlikle yapılacağının bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı. Öte yandan üyelik hakkını kaybedenlerin, hayata veda eden Süleyman Seba’nın da 10 yıldır kurula gelmediğini ama ihraç edilmediğini konuştukları öğrenildi.Sayfa Adresi: http://www.patronlardunyasi.com/haber/Rahmi-Koc-ve-Erdogan-Demiroren-Besiktas-tan-kovuldu/160531