Ünlü tekstilciye masaj salonunda 5 milyonluk seks tuzağı
Ünlü tekstilciye masaj salonunda 5 milyonluk seks tuzağı
İş adamlarına tuzak kurdular: 'Sayın Valim görüşecek' diyerek milyonlarca lira çarptılar
İş adamlarına tuzak kurdular: 'Sayın Valim görüşecek' diyerek milyonlarca lira çarptılar
Boydak Ailesi üyeleri için karar çıktı
Boydak Ailesi üyeleri için karar çıktı
Tillerson'la Beştepe’deki 3 saat 15 dakikanın sırrı
Tillerson'la Beştepe’deki 3 saat 15 dakikanın sırrı
HABERLER>AKTÜEL
21 Haziran 2017 Çarşamba - 18:02

Şortlu kadına dayak kamerada: Saldırgan vergi suçundan cezaevinde

Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, İstanbul Pendik'te bir minibüste şort giydiği için saldırıya uğramıştı. Yaşanan saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Şortlu kadına dayak kamerada: Saldırgan vergi suçundan cezaevinde

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Başsavcılık, serbest bırakılan saldırganın gözaltına alınması için talimat verdi. Yapılan soruşturmada, saldırganın halihazırda vergi suçundan cezaevinde olduğu öğrenildi. Saldırgan ifadesinde şortlu kadının kendisini tahrik ettiğini savundu.

İstanbul Pendik'te Asena Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında mini etek giydiği için saldıran Ercan Kızılateş'in saldırı görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde saldırgan Kızılateş minibüsünün arka sağ koltuğunda oturduğu hemen ön koltukta ise üniversitesi Asena Melisa Sağlam'ın oturduğu görülüyor. Genç kız telefonuyla oynarken saldırganın arka koltuktan genç kızın saçlarına uzattığı görülüyor. Genç kız durumu farketmiyor. Hemen ardından ayağa kalkan Kızılateş, Asena Melisa Sağlam'ın sol yanağına vuruyor. 

Saldırgan minibüs kapısına doğru ilerlerken genç kız peşinden koşuyor. Asena Melisa Sağlam'ın kolundan yakaladığı saldırgan bu kez genç kızı darp ettikten sonra yere düşürüyor. Asena Melise Sağlam yardım çığlıkları atarken saldırgan hızla minibüsten inerek uzaklaşıyor. Olayın şokunu yaşanan minibüsteki bir kaç yolcu ise saldırganın arkasından bakmakla kalıyor.

Yaşanan saldırı sonrası Asena Melisa Sağlam'ın şikayeti üzerine saldırgan gözaltına alındı. Minibüsteki saldırı sonrası ifade veren Kızılateş bu olayla ilgili olarak serbest bırakıldı.  Ancak adli işlemlerin sürdüğü sırada Kızılateş'in "Vergi kanuna muhalefet" ten suçlu bulunduğu ve 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. E.K bu suçun infazı için Cezaevine teslim edildi. 

Kızılateş ifadesinde gerçekleştirdiği saldırıyı 'Tahrik oldum' diye savundu. 'Kadınların bu şekilde giyinmesi insanın nefsini tahrik ediyor' dediği iddia edilen Kızılateş bu ifadelerinin ardından bir de Sağlam'dan şikayetçi olduğunu belirtti.

Saldırgan ifadesi: Büyük bir cesaretle üzerime saldırdı 

Tekstil işiyle uğraştığını belirten şüpheli Ercan Kızılateş ifadesinde şunları söyledi: 

"Pendik Aydos minibüsüne eve gitmek üzere binmiştim. Ben minibüsün en arka koltuğunda yolculuk yapıyordum. Ayakta yolculuk yapan şortlu bayan sağ tarafta bir ön koltuğa oturdu. Bayanın abış arası gözüküyordu. Benim dikkatimi çekti. Niyetli olduğum için ikaz ettim. Bayana 'edep ve haya denen bir şey var, sizin bu şekilde toplu taşıma aracına binmeniz hiç yakışık almamış' dedim. Bayan bunun üzerine 'Sen de o zaman bakma arkadaşım' dedi. Sonra 'Nefs denen bir şey var' dedi. Ben de 'Evet haklısınız nefs denen bir şey var. İnsanlar bazen nefsine hakim olamıyor. Sizin giyim tarzınız nefsimi tahrik etti' dedim.

Bayan 'öf' diyerek önünü döndü ve telefonla konuşmaya başladı. Konuşurken 'Az önce adamın biri bana salak salak nasihat etti. Dinden imandan bahsetti' dedi. Bu sözler çok zoruma gitti. Minibüsten inmek için ayağa kalktığım esnada, 'Karşındaki insan hakkında doğru konuş' dedim ve elimin tersiyle yalnızca yüzünü ittim. Bunun üzerine ayağa kalkarak, 'Sen kimi itekliyorsun senin a...a...k...'dedi. Bana doğru saldırıya geçti. O sırada bayanı sporcu zanettim. Çünkü büyük bir cesaretle ve hareketle üzerime saldırdı. Sakin şekilde üzerime gelmesini bekledim. Bayan sol omzuma yumrukla vurdu. Darbesi çok kuvvetli değildi. Bana zarar vermesini engellemek için itekledim. Kamera kayıtlarına bakılırsa benim bayana saldırmadığım veya darp etmediğim görülecektir. Minibüsten bayanla münakaşaya girmemek için indim. Şahsın ismini de emniyette öğrendim. Kendisinden şikayetçiyim.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Başsavcılık saldırganın tekrar gözaltına alınması için talimat verdi. Yapılan soruşturmada saldırganın "vergi suçundan" cezaevinde olduğu ortaya çıktı. Gözaltı kararında saldırganın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "Kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarını işlediği iddia ediliyor. 

Şort giydiği için minibüste darp edilen üniversiteli Asena Melisa Sağlam, dün DHA'ya yaptığı açıklamada "Sol çenemde aniden bir ağrı hissettim. Çünkü cama çarptım. Kök dişim kırıldı. Saçımı tuttu çekti. Kafamı eğip yumruk attı. Yumruktan sonra ben yere düştüm. Yardım bekledim. Kimse gelmedi. Şoför arkasını dönüp izliyordu.. Kaçtı, kimse gitmedi peşinden" dedi.

DARP RAPORU ALDI

Pendik Devlet Hastanesi'nden darp raporu alan 21 yaşındaki İngilizce Psikoloji öğrencisi Asena Melisa Sağlam o anları şöyle anlattı: Oturduğum andan itibaren, 'Ramazan'da böyle giyinilir mi ? Böyle giyinmeye utanmıyor musun' gibi laflar söyledi. Beyaz bir tulum giymiştim, şort şeklinde. Önden dekoltesi vardı. Fakat çantam önüme asılıydı. Zaten kim düşünür ki, insan rahatsız olur mu bu giysiyle. O...u lafını diyene kadar bir şey dememiştim. Onu dedikten sonra. 'Bakma sen de dedim, hiç yüzüne bakmadan. Ondan sonra işte, 'sen kıçını başını açarsan nasıl bakmayayım'.'Ben de bakarım işte' dedi. 'Bu sana bağlı, nefsine bağlı' dedikten sonra tekrar söylendi.

 "DUYMAK İSTEMEDİM"

Minibüstekilerin yaşanan bu sözlü tartışmanın ardından kendisine değil karşı tarafa destek verdiğini anlatan genç kız " Kulaklığımı taktım o sırada. Duymak istemedim. Yolculuğuma devam ettim "diye konuştu.

"KİMSE GELMEDİ.. ŞOFÖR ARKASINI DÖNDÜ

 Bir süre sonra 30'lu yaşlardaki bu kişinin yanına gelerek ayakta dikildiğini minibüsten inerken de kendisine yumruk attığını söyleyen Asena Melisa Sağlam, " Sol çenemde aniden bir ağrı hissettim. Çünkü cama çarptım. Kök dişim kırıldı arkadaki. Ne yapıyorsun diye bağırıp kolundan kavradım. Ondan sonra yardım bekledim. 'Kim oluyorsun, 'nasıl bana vurursun' şeklinde cümleler kullandım. Buna rağmen kimse gelmedi. Tutup sarstığım için şahıs bana tekrar vurdu ben ayaktayken, şoför arkasını dönüp izliyordu. Bana bir kez daha vurduktan sonra ben de onun yüzüne tokat attım. Sonra saçımı tuttu çekti. Kafamı eğip yumruk attı. Yumruktan sonra ben yere düştüm. Kaçtı, kimse gitmedi peşinden"şeklinde konuştu.

YAKALANMASINI İSTİYOR

Yerde yatarken polislerin yardımına koştuğunu anlatan Asena Melisa Sağlam, daha sonra karakola gidip ifade verdiğini ve saldırgandan şikayetçi olduğunu söyledi. Genç kız polislerin minibüsün güvenlik kamerasından saldırıyla ilgili görüntüleri aldığını ve teşhis etmesi için kendisine gösterdiğini söyledi. Asena Melisa Sağlam, ifadesi alınıp serbest bırakılan saldırganın yakalanmasını cezalandırılmasını istedi.

DARP İNSANLARI ETKİLEMİYOR

" Benim ailem bana hiç vurmamış insanlar. Ben hiç şiddet görmüş değilim. Bunu yaşayınca şaşırdım"diye konuşan Asena Melisa Sağlam," Bu olayı yaşadıktan sonra yakın arkadaşlarım bunun üzerinden prim yapmaya çalıştı. 'Biz seni uyarmıştık', 'biz sana bunu demiştik'. Bana gelen yorumlara şaşırmadım. Olayın darp olması da insanları etkilemiyor. Ben böyle giyiniyorsam, insanlara göre ben bunu hak etmiş oluyorum" şeklinde konuştu

RAMAZANLA İLİŞKİLENDİRİLMESİ VE SİYASİ YORUMLAR ÜZDÜ

Yaşadığı darp olayının tek başına Ramazanla ilişkilendirilmesine tepki gösteren Asena Sağlam,"Dini, Ramazanı, inancı kötülemeye çalışan bunu bu şekilde yorumlayan insanlar da çok çirkin" dedi. Olayın siyasi atmosferle ilişkilendirilmesine de istemeyen Sağlam, " Bununla alakası yok. Bu olay üzerinden yanımda olunmasından çok, birileri siyasete çekti"diye konuştu.

EMEKLİ ÖĞRETMEN BABADAN KIZINA DESTEK

İlk günden beri kızına destek olan Trabzonlu Emekli Öğretmen Eyüp Sağlam da, saldırganın eğitimsiz olduğuna vurgu yaparak, " Bazı şeyleri kendilerini tek başına halledeceklerini zannediyorlar. Toplumun değerlerine de zarar veriyorlar. Bir nevi Provokasyon. Neye hizmet ettiklerini anlamış değilim. Seni ilgilendirmez"dedi.

"Giyim kuşam konusunda Cumhurbaşkanımız gerçekten özgür ortamı sağlamıştır" diyen baba Sağlam," İster başörtülü olsun, ister başı açık olsun, ister mini etekli olsun sokakta da görüyoruz, iş yerinde de görüyoruz. Toplumumuz bunu kabul etmiştir.Herkesin kılık kıyafetine de, dini inancına da , siyasi görüşüne de saygılı olmak lazım"diye konuştu.

Etiketler:
PATRONLAR TV - Elon Musk: Hayallerin sınırlarını zorlayan adam
Player yükleniyor...
AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Genç kızın şort giydi diye saldırıya uğradığı anın görüntüleri ortaya çıktı
Üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, İstanbul Pendik'te bir minibüste ...
Seda Sayan tahliye ettirmişti! Ünlü işletmeci hayatını kaybetti!
Geçtiğimiz aylarda kirasını ödemediği gerekçesiyle mülk sahibi şarkıcı ...
Neslişah Düzyatan şirketini hangi holdinge sattı?
'Diriliş: Ertuğrul' dizisinde Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Engin Altan ...
 
Gizli aşkın fotoğrafı çekilince olay çıkardı
Tuba Büyüküstün, bugün öğle saatlerinde Emirgan’da, adının aşk dedikodularına ...
3 milyona ev almıştı! 150 bin liralık bağış sözünü tutmamış
Kerem Gönlüm sahneye çıkarak, yapılması planlanan MİKA-DER Çocuk Destek ...
Ali Ağaoğlu’nun 250 bin sterlinlik yeni oyuncağı
Sadece iş dünyasının değil magazin camiasının da yakın takibinde olduğu ...
 
Bu da Ağaoğlu'nun damadı: Arabayı nasıl park edip gitti
Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve Bülent Arınç’ın damadı ...
Halikarnas'ın sahibi hangi ünlü işadamıyla ortak oldu?
Halikarnas Kulübü ile bütünleşen Süleyman Demir kısa süre önce Bodrum’un ...
Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı
Oyuncu Barış Atay, Muğla Dalyan'da hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle ...
 
Boydak Ailesi'nden bir tutuklama daha
GÜNDEM
Boydak Ailesi'nden bir tutuklama daha
Pana Yapı'da İşler karıştı! Raci Şaşmaz şirketi kime devremiş?
EKONOMİ
Pana Yapı'da İşler karıştı! Raci Şaşmaz şirketi kime devremiş?
Gaz çıkarma kavgası yüzünden acil iniş yaptılar
DÜNYA
Gaz çıkarma kavgası yüzünden acil iniş yaptılar
Erdoğan ve Putin arasında kritik görüşme
DÜNYA
Erdoğan ve Putin arasında kritik görüşme
66 yıllık fabrika yıkılıyor yerine bir AVM daha geliyor
EKONOMİ
66 yıllık fabrika yıkılıyor yerine bir AVM daha geliyor
Deutsche Bank'ta kıyım sürüyor
FİNANS
Deutsche Bank'ta kıyım sürüyor
İsrail'den 15 milyar dolarlık kritik gaz imzası
DÜNYA
İsrail'den 15 milyar dolarlık kritik gaz imzası
CHP'li Havutça: Emeklinin sırtından yandaş bankayı kurtarma operasyonu yapılıyor
FİNANS
CHP'li Havutça: Emeklinin sırtından yandaş bankayı kurtarma operasyonu yapılıyor
Şok! Ünlü iş adamı iflas etti!
EKONOMİ
Şok! Ünlü iş adamı iflas etti!
Dudullu-Bostancı 17 dakikaya iniyor
EKONOMİ
Dudullu-Bostancı 17 dakikaya iniyor
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri