Yerli otomobilde talep patlaması! Yüzlerce kişi sıraya girdi
Yerli otomobilde talep patlaması! Yüzlerce kişi sıraya girdi
Merkez Bankası başkan yardımcılığına Murat Çetinkaya geliyor
Merkez Bankası başkan yardımcılığına Murat Çetinkaya geliyor
Boşnaklar ROK için harekete geçiyor
Boşnaklar ROK için harekete geçiyor
Orhan Ak, Beşiktaş'taki görevinden istifa etti: Yük olmak istemem
Orhan Ak, Beşiktaş'taki görevinden istifa etti: Yük olmak istemem
30 Ağustos 2017 Çarşamba - 22:47

İhlas Finans'ı kim batırdı? Işıkçılar-Doğan savaşı...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın, İhlas mağdurlarının yaşadıklarını köşesine taşıması ve Mücahit Ören'i eleştirmesine, grubun yayın organlarından, hedef gösteren yanıtlar gelmeye devam ediyor...

İhlas Finans ı kim batırdı? Işıkçılar-Doğan savaşı...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın, İhlas mağdurlarının yaşadıklarını köşesine taşıması ve Mücahit Ören'i eleştirmesine, grubun yayın organlarından, hedef gösteren yanıtlar gelmeye devam ediyor.

Işık Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinin yazarları, Cem Küçük, Batuhan Yaşar ve Nuri Elibol bugünkü köşelerinde Doğan Grubu’nu ve Aydın Doğan’ı hedef alan ifadeler kullandı.

Kripto FETÖ’cü Cem Küçük, köşesinde, “Aydın Doğan'ın Hürriyet'in İzmir'deki arsasını 7.5 milyon dolara satıp bunu KAP'a 5.5 milyon dolar olarak bildirdiğini” iddia etti.

“Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir” ifadelerini kullanan Küçük, “Savcılarımız titiz ve özenli çalışmışlar ve kriminal aktiviteleri ortaya koymuşlar. Aydın Doğan'la ilgili davalar artık mahkemelerin önünde. Elbette Aydın Doğan ve tetikçileri değerli hâkimlerimize baskı kurmak isteyebilirler” diye yazdı.

“SEN KİMSİN AHMET H. COŞKUN”

Gazetenin bir diğer yazarı Batuhan Yaşar ise Ahmet Hakan’ı hedef aldı.

Yaşar köşesinde, “Her şeyden önce kimsin sen Ahmet H. Coşkun? Adam mısın? Hangi cüretle İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı'na ismi ile hitap edersin? Kendini ne sanıyorsun? Annenden, babandan, ailenden hiç mi terbiye almadın? Belli ki zerre almamışsın. Karanlık güçlerin tetikçi yazarı Ahmet H. Coşkun bir süredir aldığı talimatla İhlas Holding’e saldırıyor” diye yazdı.

Batuhan Yaşar İhlas Holding’e FETÖ’nün operasyon yaptığını ileri sürerek, “Çok şükür bizim kapımızın önü tertemiz. Peki ya senin patronunun kapısı Ahmet H. Coşkun? Sana hâlâ talimat gelmedi mi? Meral Akşener’i parlatmak için ne çaldıracaksın? Bırak bu işleri, sen onu bulmaya bak…” ifadelerini kullandı.

28 ŞUBAT BAŞLIKLARI

Türkiye gazetesinde aynı gün Aydın Doğan’ı hedef alan bir diğer yazar ise Nuri Elibol oldu.

Elibol, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in gazetesi Zaman ile Hürriyet gazetesinin 28 Şubat döneminde attıkları başlıkları yayımladı.

Elibol o dönemde, Doğan Grubu’nun da FETÖ ile aynı çizgide olduğunu öne sürerek, “28 Şubat darbesinin medya ve iş dünyası ayağını organize eden ve koçbaşı görevi yapan isim de Aydın Doğan’dır. Aydın Doğan da Alman ve İsrail Derin Devleti ile madalyalarla ödüllendirilecek kadar içli ve dışlı bir isimdir”suçlamasını yazdı.

Elibol yazısının sonunda ise şu ifadeleri kullandı:

“28 Şubat darbesi yüzünden hayatı karartılan; itilen-kakılan neredeyse bütün özlük hakları ellerinden alınan, işini kaybeden, ‘yeşil sermaye’ etiketi ile zora sokulan-batırılan, operasyon çekilen mağdur bir neslin hesabı ahirete mi kalacak? Suçlular kim?

28 Şubat darbe girişiminin medya ve finans ayağı namusluca araştırılıp ortaya çıkarılsın. FETÖ ve Doğan’ı akıl hocaları generaller mi kullanmış? Onlar mı generalleri kullanmış? Bu sorunun cevabı adil, tarafsız ve bağımsız bir yargılama ile ortaya çıksın.”

“NUH ALBAYRAK’I FETULAH ALÇAĞINA GÖNDERİP BAĞLILIK MESAJLARINI NEDEN İLETTİN”

Türkiye gazetesi yazarlarına karşı yazı ise, grubun eski yöneticilerinden, Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar’dan geldi. Önkibar bugünkü köşesinde, “Türkiye Gazetesi, İhlas Finans’ı Fetullah ile Aydın Doğan batırdı diyor. Peki İhlas Finans’ı Fetullah batırdı ise söyle Mücahit, bir dönem genel yayın müdürün olan Işıkçı ceamati müridi Nuh Albayrak’ı Fetulah alçağına gönderip bağlılık mesajlarını neden ilettin?” ifadelerini kullandı.

Önkibar’ın yazısında ilgili bölümde şu ifadeler kullanıldı:

“Darbeden iki gün önce gönderdiğin mesajla “Ankara’yı ayağa kaldıracağımız gün çok yakın” demedin mi ve bu mesajı mahkemede kabul etmedin mi? Fetullah ile Ankara’yı ayağa kaldıracak idi isen İhlas Finans’ı Fetullah batırdı demek komik olmuyor mu?

Şimdi Bodrum’da 30 trilyonluk villada suçüstü olunca niçin suçu Aydın Doğan’la FETÖ’ye atıyorsun?

SİBEL CAN’A 3.5 MİLYON DOLARLIK VİLLA!

Konuyu çok iyi bilen üç-beş kişiden biri olarak, İhlas Finans şu sebeplerle battı:

Yurtdışı ama özellikle ABD’ye para transferleri... Amerikalı Mücahit Miami’de çiftlik evler projesi için kaç bin dönüm arazi aldı niye açıklamıyor? Newyork, Washington ve Miami’deki büyük mülklerini niye gizliyor?

İkinci husus, İhlas Finans’ı paraları, sanatçı hanımlara saçılmıştır.

Soruyorum Enver Ören, Sibel Can’a, İstanbul Boğazı'na nazır Nakkaştepe’de ileride TGRT’de program yapar ödeşiriz hikayesi ile 3.5 milyon dolarlık villa verdi mi vermedi mi?”

Konuyu çok iyi bilen üç-beş kişiden biri olarak, İhlas Finans şu sebeplerle battı:

Yurtdışı ama özellikle ABD’ye para transferleri... Amerikalı Mücahit Miami’de çiftlik evler projesi için kaç bin dönüm arazi aldı niye açıklamıyor? Newyork, Washington ve Miami’deki büyük mülklerini niye gizliyor?

İkinci husus, İhlas Finans’ı paraları, sanatçı hanımlara saçılmıştır.

Soruyorum Enver Ören, Sibel Can’a, İstanbul Boğazı'na nazır Nakkaştepe’de ileride TGRT’de program yapar ödeşiriz hikayesi ile 3.5 milyon dolarlık villa verdi mi vermedi mi?

DİNÇ BİLGİN’E 2 VALİZ DOLAR

Sadece onlar değil, TGRT’de çalışan Seda Sayan’dan Gülben Ergen’e, Muazzez Ersoy’dan Orhan Gencebay, Kadir İnanır ve Barış Manço’ya kadar abartısız 30’ya yakın sanatçıya servetler ödenmedi mi?

Yahu Marziye dizisi çekilirken Çatalca tarafında kurulan film setine Enver Ören hayran olduğu sanatçıya helikopterle havadan avuç avuç cumhuriyet altını saçtı mı saçmadı mı? Sadece o değil, Enver Ören aynı şeyi yani üstüne altın saçma işini Serdar Ortaç gibi çok sayıda sanatçıya yapmadı mı?

Keza İhlas’ın ortak olduğu Egebank’a İhlas Finans’dan sermaye aktarıldı mı aktarılmadı mı kayıtlarda var mı?

O dönemin güçlü medya patronu Sabah-ATV sahibi Dinç Bilgin’e “Aleyhimde haber yaptırmasın” diye, İhlas Finas’dan iki valiz dolusu dolar verilmedi mi?

HAR VURUP HARMAN SAVURDUNUZ!

Sabancı Grubu'nda özel uçak yok iken Enver Ören aldı mı almadı mı?

“Uçak alımı yanlış olur” dedi diye Zeynel Abidin Erdem yönetimden kovulmadı mı?

Ören ailesinin helikopteri, yatları ve çok sayıda özel yapım zırhlı süper lüks BMW’leri yok muydu?

Keza yerlerini bile sayarım 10’a yakın dehşet Sarayları vardı.

Beyazıt Öztürk olayında yalan söyleniyor zira onu çağırıp 5 milyon dolar transfer teklif eden Enver Ören’dir.

Bu aktardıklarımın fazlası “Takkeli Firavunlar” ile “İmamlar-Haramiler Medyası” kitaplarımda mevcut. Mücahit bu yazdıklarım için bana 1 trilyonluk dava açtı ama kaybetti.

MÜCAHİT, DOLANDIRICILIKTAN CEZA ALMADI MI?

Bakın İhlas Finans’ın kurucu genel müdürü Ali Çoşkun’dur, o hortumlama yok diyorsa ben özür dileyeceğim... Kitabımda ayrıntılarla var, İhlas Finans tam temizlenecekken ABD Ankara Büyükelçisi devreye girdi.

AKP’nin TMSF Başkanı Ahmet Ertürk bizzat İhlas’da hortumlama var demedi mi?

Dahası var, Mücahit Ören AKP iktidarı döneminde İhlas’da dolandırıcılık yapmaktan hapis cezası almadı mı ve Yargıtay bunu onaylamadı mı?

BODRUM’DA 30 TRİLYONLUK MALİKANE

İhlas Finans'ın batış hikayesini yıllar sonra Star grubundan Doğan'a geçtikten sonra Aydın Doğan bana sordu ve emin olun benden öğrendi... Benim derdim Aydın Doğan’ı savunmak falan değil, onu bu ülkede en çok eleştiren yine benim ama bu olayda hakikat bu.

Kim Mücahit Ören’in İhlas Finans olayında siyaseten koruyor ise mahşer günü bunun hesabını vallahi verecektir."

DOĞAN HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

Doğan Holding'ten Cem Küçük ve Fuat Uğur'un iddialarıyla ile ilgili şu açıklama yapıldı:

"Doğan Holding olarak Cem Küçük ve Fuat Uğur'un yazılı, görsel ve sosyal medyada sürdürdükleri iftiraları karşılıksız bırakmayacağız.

Adli tatil sonrasında, ilk iş gününde haklarında dava açılacaktır."

Player yükleniyor...
AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:
YORUMLAR
Toplam 1yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Taner 31 Ağustos 2017 Perşembe 10:58

Yahu kardeşim bu ülkenin islamcısıda aynı sosyalistide kemalisti de aynı işimiz gücümüz dalavere ihlas dindarlık maskesiyle doğan gurubu Atatürk maskesi ile işini götürüyor adam televizyon ve gazetesinden hergün islamcılık taslar televizyonunu gider yahudi sermaye gurubuna satar

Yorumu oyla      0      0  
Mahkeme Türk Telekomu haksız buldu
EKONOMİ
Mahkeme Türk Telekomu haksız buldu
İlk kez golf turnuvasında ödüller kripto para ile verildi
PATRONLAR
İlk kez golf turnuvasında ödüller kripto para ile verildi
'Hz. Süleyman'ın kızıyım' diyerek 13 milyon TL dolandırdı
GÜNDEM
'Hz. Süleyman'ın kızıyım' diyerek 13 milyon TL dolandırdı
Yerli otomobilde talep patlaması! Yüzlerce kişi sıraya girdi
OTOMOBİL
Yerli otomobilde talep patlaması! Yüzlerce kişi sıraya girdi
Rasim Ozan Kütahyalı'y'a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu'ndan: Layık olduğu çukura
MEDYA
Rasim Ozan Kütahyalı'y'a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu'ndan: Layık olduğu çukura
Ünlü şef Mehmet Gürs 10 yıllık eşi Asena hanım ile boşanıyor!
AKTÜEL
Ünlü şef Mehmet Gürs 10 yıllık eşi Asena hanım ile boşanıyor!
Banka takipleri 120 milyar TL’yi aştı
FİNANS
Banka takipleri 120 milyar TL’yi aştı
Emine Bulut, vahşice öldürüldü! Son sözü, ''Ben ölmek istemiyorum' oldu
GÜNDEM
Emine Bulut, vahşice öldürüldü! Son sözü, ''Ben ölmek istemiyorum' oldu
Kapanan şirket sayısı yüzde 56 arttı
EKONOMİ
Kapanan şirket sayısı yüzde 56 arttı
Devlet okuluna kayıt şartı: ‘Cüzi miktar’ 5 Bin TL
GÜNDEM
Devlet okuluna kayıt şartı: ‘Cüzi miktar’ 5 Bin TL
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol