Ünlü çift sessiz sedasız boşandı
Ünlü çift sessiz sedasız boşandı
Özilhan Ailesi Kayseri'de maaile domuz gribi oldu
Özilhan Ailesi Kayseri'de maaile domuz gribi oldu
Erdoğan, İstanbul'a el koydu: İşte öne çıkan iki isim
Erdoğan, İstanbul'a el koydu: İşte öne çıkan iki isim
168 kişi mucize eseri ölümden kurtulmuştu! Pilot yanlış butona basmış....
168 kişi mucize eseri ölümden kurtulmuştu! Pilot yanlış butona basmış....
HABERLER>GÜNDEM
14 Temmuz 2017 Cuma - 16:37

Erdoğan'dan Adalet Bakanı'na: Bunların tam teşekküllü hastaneden raporu var mı?..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Paneli'nde konuşuyor.

Erdoğan dan Adalet Bakanı na: Bunların tam teşekküllü hastaneden raporu var mı?..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Türk'ün Kemal Kılıçdaroğu ile birlikte yürüyüş yapmasına tepki gösterdi. Erdoğan en ön sırada oturan Adalet Bakanı Bozdağ'a, "Bunlar nasıl yürüyor. Bunlar serbest bırakılırken tam teşekküllü hastaneden raporu var mı?" diye sordu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli'nde konuşuyor Erdoğan, "Öldürülen darbecilerin tamamı çatışmalarda hayatını kaybetmiştir, yani karşılarındakini öldürmeye çalışırken ölüp gitmişlerdir. Darbeciler tarafından katledilen, yaralanan, özgürlükleri kısıtlanan vatandaşlarımıza gösterilmeyen ilgi ve sevgi darbeciler için en üst düzeyde sergilenmiştir." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz gecesi alçakça şehit edilen 250 vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Darbecilerin kurşunlarıyla tankların paletleri altında, helikopterlerin ateşiyle, uçakların bombalarıyla yaralanan tüm gazilerimize Allah'tan sağlık ve afiyetler diliyorum. Tarihi kıyama fiilen iştirak eden, kalbiyle ve dualarıyla destek veren her bir vatandaşıma şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'nin her köşesinde ülkesini, milletini korumak için 29 gece boyunca demokrasi nöbeti tutan milyonların her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

MİLLETİMİZ ÖLÜM KUSAN TANKLARIN ÜZERİNE ÜZERİNE GİTTİ

Az önce 100 biin üzerinde hatm-i şeriflerin duasını yaptık. şehitlerimizi unutmadık, inşallah unutturmayacağız. Dün aynı şekilde şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle kongre merkezinde bir arada olduk. Gerek ekranda gerekse oradaki sunumlarla unutmadık unutturmayacağız. Milletleri millet yapan semboller 15 Temmuz gibi karanlığa ve karanlığın aydınlığa döndüğü kanlı saldırının sinelerde söndürüldüğü zaferle sona erdirdiği hadiselerden ortaya çeker. Türk Milleti Çanakkale ve Kurtuluş Harbi'nden 1 asır sonra mazisi ve atisi arasındaki irtibatı tekrar ve daha güçlü şekilde tesis ettiği vaka ile karşılaşmıştır. Ellerindeki modern savaş araçlarıyla şiddetli şekilde milletin üstüne gidip, sokakları meydanları kuşatıp kısa sürede ülkeye el koyacaktı. Ama başaramadılar. Milletimiz üzerine üzerine gitti. Ölüm kusan silahları görünce saklanmak bir yana darbecilerin yakasına yapıştı. Helikopterlere ve uçaklara baş kaldırdı. Hiç beklemedikleri bu tepki darbecilerin planlarını bozdu, morallerini çökertti.

BEN SENİ DAHA ÖNCE ÇAĞIRDIM! GELİNCE NE OLACAĞINI BİLİYORSUN...

Utanmadan "Amerika bana müsaade ederse Türkiye giderim" dedi. Seni ben çağırdım, gelmedin. Buraya gelince ne olacağını biliyorsun. Bütün bunlara hiç acımadan adımı atanları biz millet olarak affetmeyeceğiz. İnanıyorum ki Allah bütün bu şehitlerimizin hesabını da intikamını da soracaktır ve alacaktır.

KILIÇDAROĞLU BELEDİYE BAŞKANININ EVİNDE ÖRTÜLÜ DARBEYİ SEYRETTİ!

Kılıçdaroğlu örtülü darbeyi Bakırköy Belediye Başkanı'nın evinden izledi. Nasıl örtülü darbeyse. Gel VIP'e orada sor, tankların çekildiğini öğren, iş tuttuğu tanklar oradan çekildi, oradan belediye başkanının evine gitti. Neymiş oteller kapalı olduğu için otellerde yer bulamadı beyefendi. Örtülü darbe, kahve, çay birada onlar bir tarafta örtülü darbeyi izliyor. Hayatı yalan! Hayatı yalan! Bunlarda dürüstlük yok. Hiçbir zaman doğru konuşmadı bunlar ve doğru olmadı. Bu Türkiye'nin daha önce gördüğü 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat'tan çok farklı bir darbe girişimiydi.

1 DOLARA TESLİM ALINAN TAŞERONLARLA GERÇEKLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILAN İŞGAL GİRİŞİMİ

Menderes'te böyle bir tepki koyamadı milletimiz. Ama burada çağrımıza anında elhamdülillah bu millet cevap verdi. Çanakkale'de boğaza dayananlar ne istiyorsa, ardından İzmir'den Ankara önlerine kadar vatanımızı işgal edenlerin amacı neyse 15 Temmuz'un gayesi oydu. 15 Temmuz 1 dolara satın alınan taşeronlarla gerçekleştirilmeye çalışılan bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz aynı zamanda insan haklarının ağır şekilde ihlal edildiği bir eylem.

HUKUK DEVLETİ OLMASAYDIK İÇERİDE DEĞİL ÇUKURLARDA OLACAKLARDI

Darbecilerin gösterdiği vahşet ve dökülen kan hainlerin asıl planını ortaya koymuştur. O gece vatandaşlarımızdan 250 kişi şehit olurken darbecilerden 35 kişi ölmüştür. Türkiye hukuk devleti olmasaydı şu andaki hainler cezaevinde değil rastgele açılmış çukurlarda yatıyor olurdu. Batı, ikide bir bize gelip soruyorsunuz. İşte bu kadar kişi cezaevinde yatıyor, bu sayılar nedir? Bunu soracağına darbecilerden kaç kişi öldü veya öldürüldü bunu sorsana! Benim 250 kardeşim şehit oldu, darbecilerden 35 kişi öldü.

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİR TANESİ DE 657'DİR

Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657'dir. Bu 657'nin de bir mutabakat sağlanabilse, aynen Batı'da olduğu gibi 657'nin memur işçi ayrımı olarak değil tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.

DARBECİLERİN TAMAMI ÇATIŞMALARDA ÖLDÜ

Öldürülen darbecilerin tamamı çatışmalarda hayatını kaybetmiştir, yani karşılarındakini öldürmeye çalışırken ölüp gitmişlerdir. Darbeciler tarafından katledilen, yaralanan, özgürlükleri kısıtlanan vatandaşlarımıza gösterilmeyen ilgi ve sevgi darbeciler için en üst düzeyde sergilenmiştir.

DEDİM Kİ ONLAR GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR

Batılı hükümetlerin yetkililerinden, kurum temsilcilerinden öldürülen, hakları ihlal edilen vatandaşlarımızla ilgili samimi, en küçük bir üzüntü beyanı, endişe belirtisi duymuş değiliz, maalesef. Buna karşılık cezaevi şartlarıyla ilgili sayısız taleple karşılaştık, karşılaşıyoruz. İkide bir sorduklar bu. Maktüllerin değil de katillere gösterilen bu anlayış açıkçası bizi üzüyor. Böyle bir insan hakları anlayışını kabul etmiyoruz. 15 Temmuz arefesinde biliyorsunzu Büyükada'da otelde proje çalışmalarını yürüttüler, aynı şekilde adada geldiler proje çalışmalarını yürüttüler. Polisimiz oraya yaptığı baskında bunları yakalayınca son G-20 toplantısında buna bunu soruyorlar. İstanbul'da gazetecileri tutukladınız diyorlar. Onların gazeteci olduğunu kim söylüyor, onlar ajan provokatör dedik. Baskında masalarının üzerinde ne tür haritalar ve projeler olduğunu polisimiz tespit etti.

TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET EDEN BİR ANA MUHALEFET ZAAFIMIZ VAR

Amerika'ya FETÖ ile ilgili 85 koli teslim ettik. Adalet Bakanımız gitti bunları kendilerine anlattı. Bir netice yok. Hani nerede insan hakları? Kusura bakmayın bizde de yargı var. Yaşadığımız darbe teşebbüsüne ve terör saldırılarına rağmen insan haklarından, özgürlüklerinden taviz vermeyen bir ülke olduğumuzu Türkiye'yi yakından tanıyan vicdan ve ahlak sahibi herkes bilir. İdeolojik saplantıları, siyasi ihtirasları sebebiyle Türkiye'yi dış dünyaya şikayet eden bir ana muhalefet zaafımızın bulunduğunu söylemek isterim.

BÜTÜN HUZURSUZLUKLAR BİTTİĞİ ZAMAN OHAL'İ KALDIRACAĞIZ

Daha demokratik, daha özgür, daha müreffeh bir Türkiye yolunda attığımız adımlarla vatandaşlarımıza yönelik tüm ayrımları ortadan kaldırdık. İnsanı yaşat ki devlet yaşatsın felsefesiyle çalışmalarımızı yürüttük. Şimdi bize "OHAL'i ne zaman kaldıracaksınız" diyorlar. Bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman OHAL'i kaldıracağız. Terörle mücadelede hedefe ulaştığımız zaman OHAL'i kaldıracağız.Bunlar bitmeden kimse bizden OHAL'i kaldırmayı beklemesin. Fransa'da devlete darbe mi yaptılar? Hayır! Teröristler 15-20 Fransız vatandaşını öldürdü. Bizde bugüne kadar 40 bine varan vatandaşımızı kaybettik. Kimse bunu sormuyor. 15 Temmuz'da devlete darbe yapıldı. Bu girişime karşı beyefendiler bizden OHAL'in kaldırılmasını bekliyor.

TERÖRÜN ÜZERİNE GİDİYORUZ ONLARIN ANLAYACAĞI DİLDEN KONUŞUYORUZ

İktidara geldiğimizde "OHAL'i kaldırın" dediler. O zaman Abdullah Bey Başbakan ben genel başkanım. Kaldırdık da ne oldu, terör bitti mi? Hayır! Şimdi yoğun bir şekilde terörün üzerine gidiyoruz, onların anlayacağı dilden onlarla konuşuyoruz. Tendürek, Cudi, Gabar, Bester Deresi, Kandil'de aklınıza neresi gelirse bütün buralarda asker, jandarma, polis, güvenlik güçlerimiz dağ taş demiyor. Ve sonuna kadar bu işi aynen bu şekilde götüreceğiz ve Allah'ın izniyle buradan neticeyi alacağız.

TÜRKİYE'Yİ TACİZ EDENLERE BEDELİNİ AĞIR ÖDETİRİZ

Fırat Kalkanı Harekatı'nda nasıl başarılı neticeyi aldıysak aynı şekilde içeride başarılı neticeyi almaya devam edeceğiz. Kim ki Türkiye'yi taciz ediyorsa bilsin ki, anında angajman kuralları uygulanır ve onlara ağır ödetiriz. Taraf olduğumuz uluslararası anlaşmalarla, kanunlarımızda ve diğer mevzuatımızda yaptığımız düzenlerle Avrupa standartlarında değil onların ötesinde bir insan hakları kurduk. Biz onların önündeyiz. Hamburg G-20 zirvesinde gördük rezaleti. Her taraf yakıldı yıkıldı. Antalya'da nasıl bir G-20 zirvesi yaptık, herkes gördü. Bize açık açık "Antalya başkaydı" diyorlar. İşte görün, anlayın.

SOKAĞA ÇAĞIRINCA NE OLDU? 53 KÜRT KARDEŞİM ÖLDÜ

Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda medyadan kamu hizmetlerine kadar farklı dil ve lehçe sınırlamalarını ortadan kaldırdık. Ey benim Kürt kardeşim! Biz gelmeden önce haklar noktasında ne durumundaydın? Ana evladıyla Kürtçe konuşabiliyor muydu? Seçim kampanyalarında Kürtçe konuşabiliyor muydun, bildiri kullanabiliyor muydun? Biz geldik bunun önünü açtık. Bunun kadri kıymetini terör örgütünün desteklemiş olduğu siyasi hareket anlamadı, bilmedi. 83 milletvekilini çıkardığı anda zannetti ki Türkiye benim olacak. Hemen sokağa çağırdı. Şimdi birisi daha sokağa çağırıyor. Sokağa çağırdı da ne oldu? 53 Kürt kardeşim öldürüldü. Bunun hesabını nasıl yapacaksın?

YÜKSEKOVA'DA HAVALİMANI YAPTIK BOMBALADILAR

Şimdi yurtdışındalar, maaş alıyorlar. Hak mı peki bu? Benim Merve kardeşimi meclis'te "atın bu kadını" diyen şimdi ebedi alemde olan zatı hatırlayın. İşte bunların hepsi CHP zihneyit. Biz istedik ki hakikaten bu ülkede herkes gelsin barış için neyse biz bu hakları ona verilim. En modern hastaneleri biz oralarda yaptık. Havalimanı yaptık. Yüksekova'da havalimanı yaptık. Orayı havan topuyla bombardıman ettiler. Aynı şekilde Iğdır, Ağrı, Kars'ta havalimanlarını yaptık. Bizde ayrımcılık yok. İnsan haklarının kadri kıymetini bilen bizdik.

RABİA İŞARETİNİ YAPINCA KILIÇDAROĞLU RAHATSIZ OLUYOR

Ben rabiayı yapınca Kılıçdaroğlu bundan rahatsız oluyor, bir terör örgütünün işaretini yapıyor diyor. Bunu bilmiyor. Bu rabiadır, bu dörttür. Dörtte ne vardır, vatan, devlet, bayrak ve millet vardır. Bunu öğren. Bugün sözde adalet yürüyüşünü yapan muhalefetin geçmişinde tarihimizin en insan hakları ihlalleri ile bunlara verdiği desteklerle doludur. Bunlar Menderes ve iki arkadaşı ipe gittiği zaman alkışlayanlardan değil miydi? AK Parti olarak bizi kapatma girişiminde o zamanki genel başkanı, şu anda milletvekili ne diyordu: Ankara'da yargıçlar var, diyordu. Hayatları hep böyle geçmiş...

YÜRÜYÜŞÜNÜ DE YAPTIN MİTİNGİNİ DE YAPTIN

28 Şubat'ta belki de dünyanın en barışçıl eylemine şahit olduk. Elele başörtüsü zulmüne tüm Anadolu'yu dolaşacaktı. CHP o zaman mazlumların yanında değil zalimlerin yanında saf tutmuştu. Bugün Ankara'dan İstanbul'a devlet korumasında yürüyenlerin adalet, insan hakları konusunda yaptığı eleştirilerin hiçbir karşılığı yoktur. Böyle bir güvenlik ortamını hiçbir zaman size kimse sağlamazdı, ama biz sağladık, farkımız bu. Yürüyüşünü de yaptın rahatça, mitingi de yaptın rahatça. Bak şu anda OHAL var. OHAL olmasaydı başka şeyler de olabilirdi. Bak bunları yaptın, acaba bir teşekkür geldi mi? Gelmez onların kitabında yok. Bu partinin darbeler karşısındaki tavrını da biliriz. Şayet böyle kara bir sicile sahip olmasalardı.

 

AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'Alçak, şerefsiz' sözleri mahkemelik oldu, ne kadar tazminat istiyor?
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yaptığı açıklamada kendisine hakaretlerde ...
Köprüde halka tanklarla 4 kez ateş açmışlar
15 Temmuz'da Boğaziçi Köprüsü'nü kapatıp 34 yurttaşı şehit eden FETÖ'cülerin iddianamesi tamamlandı.
Başbakan Yıldırım: OHAL tekrar uzatılacak
Başbakan Binali Yıldırım olağanüstü halin uzatılmasını teklif edeceklerini belirtti
 
Başbakan'dan son dakika OHAL ve afiş açıklaması...
Başbakan Yıldırım, OHAL için "19'unda doluyor, prensip olarak bizim hükümet ...
Genelkurmay'dan o afişlere eleştiri
15 Temmuz’un için Cumhurbaşkanlığınca hazırlatılan afişler hakkında Aydınlık’a ...
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün trafiğe kapanış saati değişti
15 Temmuz etkinlikleri kapsamında kapanacak yollar açıklandı. 15 Temmuz ...
 
Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını kim sızdırdı? 4 bomba isim!
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün darbe girişiminin yaşandığı ...
Yeni ‘paralel’e vize: AKP'li üyeler cemaatlerin denetlenmesini son anda rapordan çıkardı
FETÖ’nün darbe girişimini araştıran komisyonun AKP’li üyeleri rapordan ...
FETÖ’den tutuklanan valinin referansı kim çıktı?
FETÖ’nün sözde Emniyet imamı Kozanlı Ömer’in kayınbiraderi olan Bolu eski ...
 
'Adnan Oktar reşit olmayan kızları alıkoyuyor' iddiası
AKTÜEL
'Adnan Oktar reşit olmayan kızları alıkoyuyor' iddiası
MGK'dan kritik açıklama: Terörist ordusu kurulmasına izin verilmeyecek
GÜNDEM
MGK'dan kritik açıklama: Terörist ordusu kurulmasına izin verilmeyecek
Şehit Mustafa Cambaz'ın oğlu: Barlas ailesinden tiksiniyorum
MEDYA
Şehit Mustafa Cambaz'ın oğlu: Barlas ailesinden tiksiniyorum
Bitcoin dibe vurdu, 10 bin doların altına düştü
FİNANS
Bitcoin dibe vurdu, 10 bin doların altına düştü
Trump, CNN muhabirini Oval Ofis’ten kovdu: ''Dışarı!''
MEDYA
Trump, CNN muhabirini Oval Ofis’ten kovdu: ''Dışarı!''
MTV ödemelerinde yeni dönem
EKONOMİ
MTV ödemelerinde yeni dönem
Trabzon Havalimanı 1 günlüğüne kapatılacak
EKONOMİ
Trabzon Havalimanı 1 günlüğüne kapatılacak
Avrupa, AB-Türkiye zirvesi için harekete geçti
FİNANS
Avrupa, AB-Türkiye zirvesi için harekete geçti
Uludağ’da 70 bin metrekarelik yıkım!
EKONOMİ
Uludağ’da 70 bin metrekarelik yıkım!
Ekonomi için kritik karar yarın açıklanacak
FİNANS
Ekonomi için kritik karar yarın açıklanacak
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri