"
Ünlü fast food zinciri 500 restoranını birden kapatıyor
Ünlü fast food zinciri 500 restoranını birden kapatıyor
İngiliz ajanstan manipülasyon: Yanlış haber geçtiler, dolar fırladı
İngiliz ajanstan manipülasyon: Yanlış haber geçtiler, dolar fırladı
İstanbul'daki 4 ofisten biri boş
İstanbul'daki 4 ofisten biri boş
Türk Telekom kurdan darbe aldı, net karı eridi
Türk Telekom kurdan darbe aldı, net karı eridi
23 Aralık 2009 Çarşamba - 12:02

Böyle kârlı yatırım yok

Dolar, altın, faiz bile bu kazancın yanına yaklaşamıyor... İşte en karlı yatırım!

Böyle kârlı yatırım yok

Mersin merkezli İmga Et ve Süt Ürünleri A.Ş.'nin 3 ay önce kurduğu süt hayvancılığına dayalı sistem herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Tanesi 3 bin 500 liradan en az 5 inek alanlar sisteme dahil oluyor. Şirket Konya'daki çiftliğinde sizin yerinize beslediği ineklerden her biri için ayda 180 kilogram çiğ süt bedelini ödemeyi taahhüt ediyor.

5 inekten süt geliriniz 750 TL'yi buluyor. Yani 17 bin 500 TL yatırıp her ay 750 TL kazanıyorsunuz. Banka mevduatının 1 ayda yüzde 0.72 kazandırdığı ortamda Sütbank'ın kazanç vaadi yüzde 4.2'yi buluyor. Şirket 3 yılın sonunda 17 bin 500 TL'ye aldığınız inekleri aynı bedelle, üstelik enflasyon farkını ilave edip geri almayı da garanti ediyor.

Mersin merkezli bir firmanın Konya'da kurduğu çiftlikte, bedeli karşılığında inek satın alanlar, şu an hiçbir tasarruf yatırım aracının veremediği kazancı ceplerine koymanın hayalini kuruyor.

Mersin'de ÇEDAŞ bünyesinde kurulu İmga Et ve Süt Ürünleri Hayvancılığı A.Ş.'nin bundan 3 ay kadar önce başlattığı sistem herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Sisteme göre tanesi 3 bin 500 TL'den inek satın alanlar, ayda 150 TL'ye yakın bir süt parası kazanıyor. Şirket en az 5 hayvan yani 17 bin 500 TL ödeyenleri sisteme dahil ediyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre bir hayvandan yaklaşık 180 kilogram çiğ süt elde ediliyor.

Sütün şu anki piyasa fiyatı kilogram başına yaklaşık 0.83 kuruş. Yani bir hayvanın size sağlayacağı aylık süt geliri 149 TL'yi geçiyor. Bir başka deyişle 3 bin 500 lira vererek aylık 149 TL'lik geliri garanti ediyorsunuz. İlk 4 ay süt parası alamayacağınız için aylık kazancı 149 TL olarak değil 132.8 TL olarak düşünmek lazım. Ancak bu kazanç bile şu an aylık yüzde 3.80'lik bir getiri anlamına geliyor.

'Önemli yatırım aracı oldu'

Sistemin fikir babası İmga Et ve Süt Ürünleri Hayvancılığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eker, yeterli ve dengeli beslenmede önemli rolü bulunan süt ve süt ürünlerinin, gıda sektörü dışında kozmetik gibi diğer sektörlerde de geniş kullanım alanı bulunduğunu söyledi. Bunun da sütü endüstriyel ürün olarak günümüzde en önemli yatırım aracı haline getirdiğini belirten Eker, “Ülkemizde bu yönde gelişme olmasına rağmen, yeterli yatırımların yapılmaması nedeniyle bu alandaki potansiyel yeterince değerlendirilemiyor” dedi.

ÇEDAŞ olarak elektrik sektöründe faaliyetlerini sürdürürken, büyüme hedefleri doğrultusunda, yeni ve kârlı bir sektöre yatırım yapma kararı aldıklarını anlatan Eker, yaptıkları araştırmalar neticesinde, süt hayvancılığı işletmesine yapılacak ciddi yatırımın büyüme hedeflerini olumlu yönde etkileyeceğine karar verdiklerini ifade etti.

Yaklaşık 1 yıl süren çalışmalar sonucunda coğrafi yapı, iklim ve lojistik açıdan avantajları göz önüne alarak Konya'nın Ereğli ilçesine bağlı Zengen kasabasında 2 bin baş hayvan kapasiteli, toplam 150 dönüm üzerine tesis inşa ettiklerini vurgulayan Eker, şöyle devam etti:

“Böylelikle vatandaşlarımızın birikimlerini hızlı ve yüksek kazançlı yatırıma dönüştürebileceği bir çeşit 'sütbank' diyebileceğimiz havuz sistemini hayata geçirdik. Ülkemizdeki hemen her insan doğaya dönüş özlemiyle böyle bir işin hayalini kuruyor ve bunun manevi tatminini yaşamak istiyor. Sisteme katılan vatandaşlar, yatırımlarından hak ettiği değerde hızlı ve yüksek kazanç elde ederken, sunduğumuz imkanlarla da manevi anlamda özel bir dünyaya adım atıyor. Katılımcılar, aileleriyle ziyaret edebilecekleri işletmemizde, bir yandan çocuklarıyla benzersiz deneyim yaşarken, diğer yandan yatırımlarının gelire dönüşmesini bütün aşamalarıyla bizzat görebiliyor.”

4 ay süt parası verilmiyor

Eker, süt ineği alımlarının işletme tarafından yapıldığını, işletmedeki ve yeni alınacak hayvanların tamamının Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onaylı, soy kütüğü belli sertifikalı cins hayvanlar olduğunu söyledi.

İstenilen sayıda 5 aylık gebe inek alımı gerçekleştirerek sisteme katılınabileceğini belirten Eker, “İşletmemize alınan hayvanlardan ilk 4 ay gebelik nedeniyle süt alınamadığı için ancak 4 ayın sonunda hayvan başına aylık sabit 180 kilogram süt üzerinden düzenli olarak süt bedeli ödeniyor” diye konuştu.

Eker, şöyle devam etti:

“Katılımcı hiçbir risk ve olumsuz faktörden etkilenmiyor ve hayvanların sigortası işletmemiz tarafından yapılıyor. Zaten ilgili kanun gereği sigorta primlerinin yüzde 50'si devlet tarafından karşılanıyor. Doğacak yavrular ise işletmenin tasarrufunda olurken, kamu kurumlarından alınabilecek teşvik veya desteklemeler de işletme sermayesine ekleniyor. Sözleşme boyunca hayvan sayısı başına sabit 180 kilogram süt, ödemenin yapılacağı ayın süt litre fiyatı ile çarpılarak belirleniyor. Bu miktar sözleşme boyunca sabit olup, düşüş ya da artış söz konusu olmayacak. Alınacak gebe hayvan, 4 ay süt vermeyeceği için 36 aylık yapılacak sözleşmenin 32 ayı boyunca bu ödeme yapılacak.”

100 başın üzerindeki alıma temsilci hakkı

Vatandaşların istediği sayıda hayvan alabileceğini, 100 baş ve üzeri hayvan ile yapılan katılımlarda yatırımcıların isterlerse çiftliğe temsilci bırakabileceklerini vurgulayan Eker, sözleşme bitiminde isteyen katılımcıya hayvanın kendisi ya da geçen sürenin enflasyon farkı ilave edilerek hayvanın bedelinin verileceğini kaydetti.

Eker, ayrıca katılımcılara kendilerine verilecek şifre ile çiftlikte yapılan her türlü işlemi 24 saat boyunca canlı olarak izleme imkanı sunduklarını da sözlerine ekledi.

Bankada bu parayı kazanamazsınız

- Eğer vaadedilen sözler tutulursa 3 bin 500 TL yatırarak 32 ay boyunca 149 TL kazanıyorsunuz. Şu an bankalar aylık mevduata yaklaşık yüzde 8.75 faiz veriyor. Yani 3 bin 500 TL'yi bankaya yatırsanız ayda ancak 25 TL faiz alabilirsiniz. Süte yatırım yapanların ise 36 ay boyunca eline ortalama 132.8 TL geçiyor. (4 ay ödeme olmadığı için 149 TL'lik kazancın ortalaması 132.8 TL'ye düşüyor) 5 inekten sağlanan aylık kazanç 664 TL'yi buluyor. Kağıt üzerinde süt yatırımı banka mevduatına göre 5.3 kat daha kazançlı görünüyor.

Sözünü tutar mı?

Sistem şu an hiçbir yatırım aracının kazandıramayacağı bir geliri taahhüt ettiği için ister istemez akla sorular takılıyor, şüpheler oluşuyor. Şirketin hayvanlardan elde ettiği sütü Süt Birliği'ne teslim ettiği biliniyor. O sütün en büyük alıcısının ise Ülker olduğu belirtiliyor.

Sistemle ilgili tereddütleri olanlara ise şirket şu teminatları veriyor:

- İşletme iş programını aksatmayacak ve hijyen koşullarını ihmal etmeyecek şekilde belirli zamanlarda ziyaret edilebiliyor.

- Katılımcılarla sözleşme imzalanıyor ve hayvan bedeline karşılık işletmeden teminat senedi veriliyor.

- Sözleşmeler 36 aylık sürelerle yapılıyor. Süre sonunda yeniden anlaşma imkanı var.

- Katılımcı yatırımcılar isterlerse bir ay önceden haber vermek kaydı ile sözleşmelerini istedikleri zaman 36 ay sonundaki şartlarla fesh edebiliyor. 

Vatan

Player yükleniyor...
AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:
YORUMLAR
Toplam 61yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen 2yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
İbrahim 15 Mart 2016 Salı 05:22

tam bir uç kağıt bu ıneklerın buzağısına neden ortak olmuyoruz

Yorumu oyla      4      1  
mustafa aciyan 23 Aralık 2015 Çarşamba 01:49

arkadaş bende endişeliydim ama artik çok rahatim sutbanka girdim 10 hayvan aldim ayda 1500 tl aliyorum firma çok güvenli bizzat gittim gordum herkese tavsiye ederim firmanin ismi gunessutbank.

Yorumu oyla      8      13  
Barış Gürer 1 Aralık 2015 Salı 00:38

İşin maliye boyutu nedir. Ne oranda vergi alınıyor.

Yorumu oyla      2      2  
enes 21 Haziran 2015 Pazar 00:30

iyi parası olana

Yorumu oyla      4      3  
enes 21 Haziran 2015 Pazar 00:30

iyi parası olana

Yorumu oyla      1      2  
talat eren 30 Mart 2015 Pazartesi 13:11

ya arkadaşlar karlı deniliyor ama bir inek başına aylık 180 litre süt verecek şekilde hesaplandığı söyleniyor. birincisi ineği zaten hamile olarak alıp ilk dört ay size ödeme yapmıyorlar beş ineğin beş yavrusu işletmeye kalıyor. bakım masraflarını zaten bu beş yavru sayesinde büyük bir çoğunluğunu karşılıyor ve işletmenin kendi ineği olmuş oluyor. ikincisi 180/30=6 litre bir inek günde 6 litre süt veriyor olarak hesaplıyorlar cins ırk inekler ortalama günde 15 ile 20 litre civarında süt veriyor (30-35 litre süt veren ırklar var) diyelim ki 15 litre süt alındı yukarıdaki yazıda 0,83 kuruş dan satıldığı söyleniyor 15*30=450 litre süt 450*5=2250 litre 2250*0,83=1867,5TL bu rakama karşılık size 750TL ödeyecek bu nasıl bir dolandırıcılık arkadaş ya hem ineğin tanesini 3500 TL ye alıyorum deyip en iyi ırk süt ineği alacaksın hem de yerli ırk süt ineklerinin bile günde en az 9-10 litre süt verdiğini bile bile inek ayda 180 litre yani günde 6 litre süt veriyor olarak hesap göreceğiz diyorsun ARKADAŞ BENİM YAKLAŞIK 50 DÖNÜM ARAZİM VAR SEN BANA İNEK ALACAK PARAYI VER BEN SANA AYLIK 250 LİTRE SÜT PARASI VEREYİM İNEK BAŞINA OLUR MU BÖYLE SAÇMALIK YA BU YENİ USUL DOLANDIRICILIĞA GİRİYOR KARDEŞİM YAPMAYIN BUNU ALLAH RIZASI İÇİN YAPMAYIN YA BU MİLLET BİRBİRİNİ TOKATLAMAKTAN VAZGEÇSİN ARTIK BU NEDİR YAAAAAAAA...

Yorumu oyla      29      16  
eren 4 Şubat 2015 Çarşamba 00:10

Haber çok oncenin imga battı bile

Yorumu oyla      11      1  
İsmail KARADAYI 28 Ocak 2015 Çarşamba 12:02

Çok güzel ama bu işe devlet garantisinide sunarsanız bizler beş değil belki 40 50 inek alabiliriz ama tabiki bize inandırıcı garantiler sunulması gerekir bu garantiler sunulursa buy sistem başını alır gider dahada ileri düşünürsek milyonlarca ineğimiz olur ihraç bile edebilir hale geliriz gerekirse ineği olan iş imkanı sağlar bunu dahada geliştirmek enteğre hailne dönütürmek lazım diye düşünüyorum çok geniş kapsamlıda düşünmek lazım diye düşünüyorum saygılar.

Yorumu oyla      8      1  
xxx 14 Ocak 2015 Çarşamba 02:28

yaw bir inek gunde en az 15 lt sut verir 15x85 =10.50 yapar x 5 inek = 75.50 gunluk 4 lira yem masrafi 4x5=20 sonuc 55.50 minumum kar veteriner ve isci masrafi 15 litreden fazla verdigi icin o kalan ile karsilar ve aylik olmasi gereken 1500 nasil oluyorda 750 yapiyor

Yorumu oyla      4      10  
RISK 3 Ekim 2014 Cuma 13:12

RISK YUKSEK

Yorumu oyla      9      1  
Hadise'ye ikinci haciz şoku! Alacaklılar kapıya dayandı
AKTÜEL
Hadise'ye ikinci haciz şoku! Alacaklılar kapıya dayandı
80 yaşındaki ünlü komedyen Bill Cosby cinsel tacizden suçlu bulundu
DÜNYA
80 yaşındaki ünlü komedyen Bill Cosby cinsel tacizden suçlu bulundu
F35 engeli.. Türkiye ile ABD arasında yeni kriz mi çıkıyor
DÜNYA
F35 engeli.. Türkiye ile ABD arasında yeni kriz mi çıkıyor
Erdoğan, Gül'e adam gönderdi mi! Habertürk o haberini apar topar kaldırdı
GÜNDEM
Erdoğan, Gül'e adam gönderdi mi! Habertürk o haberini apar topar kaldırdı
Erdoğan'dan Gül sorusuna yanıt: Bizden de birilerini kandırabilirler, isim isim biliyorum görüşenleri
GÜNDEM
Erdoğan'dan Gül sorusuna yanıt: Bizden de birilerini kandırabilirler, isim isim biliyorum görüşenleri
Varlık değil yokluk fonu: 160 Milyar Dolardan sadece 1.5 Milyon TL
EKONOMİ
Varlık değil yokluk fonu: 160 Milyar Dolardan sadece 1.5 Milyon TL
ABD, THY'yi neden tebrik etti?
EKONOMİ
ABD, THY'yi neden tebrik etti?
Olaylı derbi soruşturmasında Şenol Güneş'e çakmak atan taraftar dahil 3 kişi tutuklandı
SPOR
Olaylı derbi soruşturmasında Şenol Güneş'e çakmak atan taraftar dahil 3 kişi tutuklandı
BOTAŞ’ta tuhaf işler... Biten projeye de ödeme garantisi
EKONOMİ
BOTAŞ’ta tuhaf işler... Biten projeye de ödeme garantisi
Kayyım kralı parayı seçti, AKP'den istifa etti
EKONOMİ
Kayyım kralı parayı seçti, AKP'den istifa etti
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri