Dolar/TL kuru güne nasıl başladı?
Dolar/TL kuru güne nasıl başladı?
30 kişiyle üniversite basan Mansur Topçuoğlu tutuklandı
30 kişiyle üniversite basan Mansur Topçuoğlu tutuklandı
BTK'den o firmaya drone cezası
BTK'den o firmaya drone cezası
Arkeolog Sinan Sertel 'ağaç kesme' tartışmasında bıçaklanarak öldürüldü
Arkeolog Sinan Sertel 'ağaç kesme' tartışmasında bıçaklanarak öldürüldü
15 Mart 2019 Cuma - 16:37

2,5 milyon istihdam sözü için dev buluşma

Çalışma Bakanı Selçuk, "Yılın ilk iki ayında İŞKUR yerleştirme oranlarımız yüzde 10 oranında daha iyi durumda. İnşallah Ocak 2019'da daha yüksek bir istihdamı tamamlayacağız. 2,5 milyon istihdam sözümüzü de gerçekleştireceğimize inanıyoruz" dedi.

2,5 milyon istihdam sözü için dev buluşma

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2018'in İŞKUR verilerine baktığımız zaman, umutla söyleyebiliriz ki geçen yılın ilk iki ayına göre İŞKUR yerleştirme oranlarımız bizim yüzde 10 oranında daha iyi durumda. İnşallah ocak 2019'da daha yüksek bir istihdamı tamamlayacağız. 2,5 milyon istihdam sözümüzü de gerçekleştireceğimize inanıyoruz." dedi.

Selçuk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliğinde yürütülen "İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması"ndaki konuşmasında küreselleşen ekonomide belirlenen ekonomik hedeflere ulaşmak için seferberlik ruhu içerisinde çalışılması gerektiğini vurguladı. 

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör iş birliğiyle istihdam hedeflerinin yakalanabileceğini anlatan Selçuk, yerli ve milli üretime daha fazla yatırım yaparak, ekonomide dışa bağımlılığı azaltarak yeni istihdam alanları açmaya devam edilmesi gerektiğini anlattı. 

Selçuk, Türkiye'nin sahip olduğu gerçek potansiyel ortaya çıkarılırsa dünyanın 10 güçlü ekonomisinden biri olunabileceğini belirterek, "Bu coğrafya sahip olduğu ekonomik zenginlikler ve fırsatlar bakımından bize o kadar çok imkan sunuyor. Bunları birlikte değerlendireceğiz, imkan ve fırsatları birlikte oluşturacağız. İstanbul kadim medeniyetimizin başat şehri olmasının yanı sıra ekonomide, ticarette ürettiği katma değerle sanayimizin de lokomotifi olmakta." diye konuştu.

İktidara geldiklerinde İstanbul'da aktif sigortalı kişi sayısının 2,5 milyon olduğunu, bu rakamının şu anda 5,3 milyona çıktığını dile getiren Selçuk, şöyle devam etti:

"İstanbul'da bugüne kadar teşviklerimizden yaklaşık 1 milyon 300 bin iş yeri yararlandı. Ödediğimiz toplam teşvik tutarı ise yaklaşık 38,5 milyar lira. Hükümet olarak elde ettiğimiz bu başarıyı biliyorsunuz milli iradeye yönelik yapılan antidemokratik saldırılara rağmen başardık. 17-25 Aralık, Gezi olayları, 15 Temmuz darbe girişimi ve son olarak dolar üzerinden yapılan ekonomik spekülasyonlara rağmen devam ettik. Her antidemokratik girişimin ardından milletimizle birlikte daha da güçlenerek yolumuza devam ettik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve hükümetimizin vizyoner yönetim anlayışı sayesinde, ülkemizin güçlü bir ekonomiye geçiş sürecine hep birlikte tanıklık ediyoruz. Ekonomide, ticarette, çalışma hayatında ve istihdamda birlikte başarı öyküleri yazmaya devam ediyoruz. Türkiye 16 yılda sizlerin girişimci ruhu, cesareti ve çalışkanlığı sayesinde 3,5 kat büyüdü. Uygulamaya koyduğumuz reformlarla iş yapma kolaylığı bakımından dünyada 43. sıraya kadar yükseldik. 2002 yılında 727 bin olan sigortalı çalıştıran iş yeri sayımız 1,9 milyona; aktif sigortalı sayımız 12 milyondan 22,3 milyona yükseldi. Aynı dönemde, aktif iş gücü programlarımızın yararlanıcı sayısı yaklaşık 3,1 milyona ulaştı."

Teşvik desteği

Bakan Selçuk, aralık ayında, işvereninin, işçinin ve kamunun oy birliği ile 2019 yılı net asgari ücretinin uzlaşıyla belirlendiğini söyledi. 

Başta Avrupa Birliği olmak üzere dünyadaki birçok ülkenin 2007'deki küresel krizin yıkıcı etkileriyle istihdam kayıpları yaşarken Türkiye'nin küresel krizden bu yana yaklaşık 8,3 milyon kişiye ilave istihdam sağlayarak AB ülkeleri arasında ilk sırada yer aldığını belirten Selçuk, "2018'in İŞKUR verilerine baktığımız zaman, genel olarak tam net veri gelmeden açıklama taraftarı değilim ama umutla söyleyebiliriz ki geçen yılın ilk iki ayına göre İŞKUR yerleştirme oranlarımız bizim yüzde 10 oranında daha iyi durumda. Trend çok güzel gidiyor. İnşallah Ocak 2019'da daha yüksek bir istihdamı tamamlayacağız. 2,5 milyon istihdam sözümüzü de gerçekleştireceğimize inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Selçuk, İstanbul'dan aldıkları 1 milyon ilave istihdam sözünü de not ettiklerini dile getirerek, Bakanlığın iş gücü piyasasını sadece istihdam artırma yönüyle değil aynı zamanda teşviklerle de desteklediğini kaydetti.

Bu konuda şu ana kadar en güçlü paketin sunulduğuna işaret eden Selçuk, şöyle konuştu:

"İşverenlerimizin nisan ayı sonuna kadar sağlayacağı her ilave istihdam için, 3 ay boyunca prim ve vergilerin yanı sıra ücreti de devlet olarak biz karşılayacağız. Eğer şartları sağlanırsa izleyen 9 ayda da prim ve vergileri ödemeye devam edeceğiz. Bu yeni teşvikin de apaçık ortaya koyduğu gibi, devletimiz vatandaşlarımızın iş bulabilme imkanını arttırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Şimdi işverenlerimizle beraber yapmamız gereken elimizi taşın altına koyma ve sorumluluk alma vaktidir. Dolayısıyla devletin tüm imkanlarını seferber ederek oluşturduğumuz teşvik paketleri karşısında, işverenlerimizin de istihdamı en üst düzeyde arttırarak katkı vermesi milli duruşlarının bir göstergesi olacaktır. Mevcut çalışanlarına ilave olarak işe alınan her bir sigortalının, asgari ücret düzeyinde tüm prim ve vergilerini 12 ay boyunca karşılıyoruz. 2016'da başlattığımız asgari ücret desteğini bu yıl da devam ettiriyoruz. Geçtiğimiz yıl 9 ay olarak uygulanan desteğin süresini bu yıl 12 aya çıkardık. 500 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerine 101 lira, 500'ün altında çalışanı olan iş yerlerine ise 150 lira asgari ücret desteği veriyoruz. Prime Esas Kazanç tutarı üzerinden 5 puan prim indirimimiz çalışan başına 127,92 lira ila 960 lira arasında işverenlerimizin yükünü hafifletiyor. Yurt dışına işçi götürenlere genel sağlık sigortası priminde 5 puan indirim, Ar-Ge faaliyeti yürüten işverenler ile kültür yatırım ve girişim belgesi olanlara sigorta priminden yarıya yakın indirim gibi diğer Bakanlıklarımızla işbirliğinde yürüttüğümüz özellikli teşviklerimiz de sürüyor."

149 milyar liralık destek

Selçuk, 18 ayrı teşvik uygulamasından 1,7 milyona yakın işverenin 11 milyondan fazla sigortalının destek aldığını belirterek, 2004'ten bu yana verilen prim teşvikleri sayesinde işverenlere 149 milyar liralık destek sağlandığını söyledi. 

İşverenlere seslenen Selçuk, "Devlet olarak sizlerin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. İstiyoruz ki sizler yeter ki üretim ve istihdamda, girişimcilikte ülkemizin kalkınmasında, milletimizin refahının artırılması için çalışmaya, üretmeye devam edin. Hükümet olarak sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Bu ülkenin geleceği için bir tuğla koyanın, alın teri akıtanın her zaman başımızın üstünde yeri olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde devam ettiğimiz İstihdam Seferberliğimiz kapsamında tüm teşvik ve desteklerimizle yanınızda olacağız. Hükümetimizin sağladığı bu teşvik ve destekler sizler için itici bir güç olacak. İstanbul'un 2019 İstihdam Seferberliğinde lider şehir olacağına yürekten inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

TOBB'DAN İŞ İNSANLARINA ÇAĞRI

"İstihdam Seferberliği 2019 İstanbul Buluşması"nda konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni bir istihdam seferberliği başlatması konusunda iş dünyasına çağrıda bulunduğunu anımsattı.

Bunun ardından yeni, kapsamlı ve cesur bir teşvik paketi hazırlandığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, bugüne kadar verilmeyen bir teşvikle yeni istihdam yapacaklar için daha önce olmayan maaş desteği ve sonrasında vergi ve prim indiriminin geldiğini anlattı.

Hisarcıklıoğlu, 25 Şubat'ta başlatılan İstihdam Seferberliği'nin ardından her ildeki, oda ve borsa bünyesinde, destek ve teşvik tanıtım merkezlerinin kurulduğunu anımsatarak, kampanyayı tüm ülke çapında tanıtarak, en geniş katılımın sağlanması için çalıştıklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de tekrar çağrıda bulunuyorum; Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin, istihdam kampanyasına katılın, bu tarihi desteklerden faydalanın. Biz küçük firmayız, ilave 1 kişi alsak ne olacak demeyin. 

Bakın eskiden büyüklerimiz anlatırdı; Nemrut, ona karşı gelen İbrahim Peygamberin ateşte yakılması için emir vermiş. Nemrut’un askerleri de meydanda büyük ateş yakmış. Herkes korku içinde, sessizce izliyormuş. Derken bir karınca, ağzında küçücük bir damla suyla, ateşe doğru yönelmiş. Bunu gören diğer karıncalar arkasından bağırmış. 'Nereye gidiyorsun, şu ateşin büyüklüğüne bak, bir damla suyla koskoca ateşi söndürebileceğini mi sanırsın?', 'Olsun' demiş karınca, 'Hiç olmazsa hangi tarafta olduğum anlaşılır'. İşte biz de, işsizliğe karşı, istihdamın safında yer almalıyız."

Anadolu’daki oda ve borsa başkanlarından gelen ilk sinyallerin gayet olumlu olduğunu aktaran Hisarcıklıoğlu, "İstihdamda pozitif ivmeyi başlattık, devamı da gelecek inşallah. Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak." diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, "En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik. Kaybetmeyeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

"KAYNAKLARIMIZI NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNE AKTARIYORUZ"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle de üretimde nitelikli iş gücü konusunda yaşanan problemleri çözmeye büyük önem verdiklerini belirterek, "Nitelikli üretimin, nitelikli iş gücü ile yapılabileceğinden hareketle, kaynaklarımızı bu alana aktarıyoruz. Üniversitelerimizle omuz omuza vererek birlikte, tasarım başta olmak üzere kapsamlı projelerle bu konuya ivme kazandırmaya çalışıyoruz." diye konuştu. 

Gençler ve çalışmaya hazır vatandaşlar üretim çarkına dahil edilebilirse işsizliği yenerek, küresel ölçekte daha fazla söz sahibi olunabileceğini vurgulayan Gülle, "Ülkemizde çalışma çağında bulunan 13 milyondan fazla gencimiz bulunuyor. Üretimde, hizmetlerde ve ihracatta bu potansiyelimizi hayata geçirebilirsek, sürdürülebilir bir büyüme potansiyelini yakalayarak daha da ileriye gitmemiz işten bile değil. İşte bu noktada istihdam konusunda Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla başlayan istihdam seferberliğini iş dünyası temsilcileri olarak sahiplen bizleriz." ifadelerini kullandı.

Gülle, bazı teşviklerin uluslararası rekabeti sağlamak açısından kalıcı olmasının çok büyük faydası olacağının altını çizdi.

"İŞ KANUNU EKONOMİ DOSTU HALE GETİRİLMELİ"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç ise, "Türkiye'nin geçmişi de biziz, bugünü de biziz, geleceği de biziz. Türkiye’yi biz oldukça hiç kimse sarsamayacak." dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük istihdam teşviklerinin, Cumhuriyet tarihinin en büyük iş alımıyla neticelenmesini dilediğini vurgulayan Avdagiç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bunun gerçekleşmesi için birincisi; bu en kapsamlı istihdam teşviklerini, hedef kitlemiz olan iş dünyasına etkili bir şekilde anlatmalıyız. Birçok işletme, teşviklerin adeta 'gerçek olamayacak kadar' kapsamlı olduğunu düşünüyor. Bu noktada bize görev düşüyor. Dolayısıyla 'Kayıtsız, şartsız vaat edilen her teşvik devlet tarafından yerine getirilecektir' anlayışını yerleştirmeliyiz. Bana göre teşviklerin niteliğinden daha çok, bu teşvikler yeterince anlatılmadığı için kullanılamadı. İşte İTO olarak biz, bu gerçekten hareket ederek, kapsamlı bir tanıtım kampanyası yapıyoruz."

İkinci olarak; devletin istihdamla ilgili birimlerinin hızlı, kolaylaştırıcı, bürokratik bıktırıcılıktan uzak bir şekilde işletmelere yardımcı olması gerektiğine işaret eden Avdagiç, "Kapıdan giren her işletme sahibi ya da yetkilisi, el üstünde tutulmalı, işletmesinin vasıflarına göre daha başka teşvikler varsa onlardan da haberdar edilmeli. Orada görevli olan arkadaşlarımız, Türkiye’nin büyümesine, yeni bir insanın iş sahibi olmasına vasıta olmanın sevinci ve coşkusuyla iş yapmalı." şeklinde konuştu.

Avdagiç, istihdam seferberliğinin sadece işsizliği azaltmayacağını vurgulayarak, aynı zamanda hem iç talebi canlandıracağını hem de büyümeyi olumlu yönde etkileyeceğini anlattı.

İstihdam teşviklerinin daha kapsamlı ve daha fazla netice vermesi için iş kanunun ekonomi dostu hale getirilmesi çağrısında bulunan Avdagiç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"İş insanlarımız, iş davalarından ve bunun sonuçlarından dolayı son derece mutsuzlar. İş insanlarımız işten ayrılan bir kişinin kendilerine dava açıp açmayacağını görmek için bin 800 gün beklemek zorundalar. Kontrolsüz, ölçüsüz ve miktarını belirleyemediğimiz risklerle işimizi yürütmeye çalışıyoruz. Bu kriterlerin AB kriterlerine uydurulması bizim işlerimizin büyük bir kısmını çözecektir."

"KALİTELİ SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KALICI İSTİHDAM; SANAYİDE"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, iş, aş ve daha da önemlisi ülke ekonomisine katma değer oluşturmak denince akla gelen sektörlerin başında sanayinin geldiğini belirterek, "Çünkü biliyoruz ki; kaliteli, sürdürülebilir ve kalıcı istihdam buradadır. Biz sanayiciler de kaliteli istihdam sağlamanın, aş ve iş yaratmanın; güçlü ve sürdürülebilir bir ekonominin mihenk noktası olduğuna yürekten inanıyor, bunun için çalışıyoruz." dedi. 

Sanayiciler olarak attıkları her adımda ülkenin toplumsal refahı ve barışı için aş ve iş üretmeyi öncelikli görevleri olarak kabul ettiklerini aktaran Bahçıvan, "Bundan sonra da aynı anlayış ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz." yorumunu yaptı.

"DESTEKLERDEN FAYDALANAN ÜYELERİMİZ 3-4 AY SONRA KARLI ÇIKACAKLAR"

Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran da "Bugün işlerimiz yeterince iyi olmayabilir ama 3-4 ay sonra ülkemiz yeniden hızlı bir büyüme trendine girdiğinde bizlerin yeni çalışana ihtiyacı olacak. O günler için bugünden istihdamı sağlamalıyız. Yoksa yarın nitelikli çalışan bulmamız zor." yorumunu yaptı.

Bugün yapılan her istihdamın yarın için büyük bir yatırıma dönüşeceğinin altını çizen Kıran, "Bugün bu desteklerden faydalanan üyelerimiz 3-4 ay sonra kârlı çıkacaklarını, rakiplerinden 1 adım önde olacaklarını görecekler." dedi.

"TEŞVİKLER SAYESİNDE HELAL KAZANÇ KAPILARI AÇMAYA VESİLE OLUYORUZ" 

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz ise kamu ve özel sektörün birbirine destek olduğunda neler başarabileceğinin defalarca tecrübe edildiğini belirterek, şunları kaydetti: 

"Biz Türk iş adamları olarak, 'insan için ancak çalıştığının karşılığı' olduğuna inanır, ona uygun davranır, daima çalışır, çabalarız. Yine 'geçim için helalinden çalışıp kazanmanın farz' olduğuna inanır, ona göre çalışır, helal kazançlar için kapılar açmaya vesile olmaya çabalarız. İşte bu teşvikler sayesinde yeni helal kazanç kapıları açmaya vesile olma fırsatı yakalıyoruz. Bu kapsamda iş dünyamıza, girişimcilerimize, birbirinden önemli 8 farklı teşvik sunuldu."

Kopuz, "Dünyanın en güç işi bir şeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir' der Mevlana. Biz işimizi nasıl yapacağını bilen ve yapan iş insanları olarak işimizi geliştirmek ve büyütmek için bu gibi fırsatları her zaman bulamayız." diye konuştu.

"GELİN İSTANBUL'DA İSTİHDAM REKORU KIRALIM"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, imkânı olan işletmelerin, hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan istihdam sağladığını gördüklerini belirterek, "Fakat, bugün yeni teşvikler, işverenin elini daha da kolaylaştıracak ve yeni istihdam kapıları açacaktır." dedi.

İstanbul'un, ticaretteki önemine değinen Kaan, şunları kaydetti:

"MÜSİAD olarak, bugün yaklaşık 60 bine yakın şirketimizle, 1 milyon 600 binin üstünde kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu bakımdan güçlü ve büyük bir yapıyız. Türkiye'de 87 şube ve temsilcilikle, dünya genelinde 93 ülkede, 223 irtibat noktasıyla iş insanlarımızın ve sanayicilerimizin yanındayız. Dolayısıyla, istihdamın artırılması noktasında hükümetimizin attığı bu adımları son derece kıymetli bulduğumuzu ve ülkemizin kalkınması yolunda gösterilen her çabanın her zaman büyük destekçilerinden olduğumuzu ifade etmek istiyorum." 

Kaan, sözlerini şöyle tamamladı:

"İş dünyamıza bir çağrı da ben yapmak isterim; Cenap Şahabettin, 'Bilmedikleri şeyden bahsedenler, dikkat ediniz, konuşurken müstesna bir azamet takınırlar' der. Bizler 'yaparız, yapacağız' dedikçe, 'yapamazsınız' diyenler oluyor, olacaktır da. 'Neden?' diye sorduğumuzda ise gerçek bir neden söyleyemiyorlar. Olsun, bilmiyorlarsa kabahat değil, öğreteceğiz, anlatacağız, kanıtlayacağız.

Onun için, yatırımcılarımıza, iş insanlarımıza buradan bir kez daha sesleniyorum; şimdi elimizi taşın altına koyma zamanı. Gelin, İstanbul’da istihdam rekoru kıralım. Gelin, ülkemizde işsizliği olabilecek en düşük seviyelere indirelim. İstanbul’un bu gücü var, bizlerin bunu başarma inancı var. Gelin, Cenabıhak’ın bizlere sunduklarını kardeşçe bölüşelim."

"TOPLAM 50 BİN YENİ İSTİHDAM SÖZÜ VERİYORUZ"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın ise işverenler olarak 2004 yılından bu yana 146,6 milyar liradan fazla miktarda teşviklerden yararlandıklarını belirterek, kısa çalışma ödeneğinin de devlet tarafından işverenlerin konjonktürel dalgalanmadan etkilenmemesi adına hızla hayata geçtiğini anımsattı. 

ASKON olarak çok ciddi bir mücadeleye başladıklarını vurgulayan Aydın, "İlkini İzmir ve Şanlıurfa'da hayata geçirdiğimiz 81 ilde 81 yeni ASKON işletmesi dedik. Önümüzdeki 2 sene içerisinde 81 ilde kurulacak yeni işletmeden bahsediyorum sadece. 15 bin yeni istihdam ve mevcut 15 bin üye işletmemizle birlikte toplam 50 bin yeni istihdam sözü veriyoruz." bilgisini verdi.

Aydın, ülke ihracatına katkıda bulunmak ve cari açığını azaltmak adına ilk etapta Rusya ve ABD'de oluşturmaya başladıkları ihracat üsleriyle ülke ekonomisinin potansiyelini ve gücünü ortaya koymak istediklerini söyledi.

Player yükleniyor...
AYRICALIKLI ÜYELİK
Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol
Adınız, Soyadınız:
E-posta adresiniz:
YORUMLAR
 Onay bekleyen 1yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

Ünlü gömlekçi Ali Rıza Gültekin'i öldürten kumar çetesi çökertildi
GÜNDEM
Ünlü gömlekçi Ali Rıza Gültekin'i öldürten kumar çetesi çökertildi
TEB’den %1,99’dan başlayan faiz oranıyla bayram kredisi
FİNANS
TEB’den %1,99’dan başlayan faiz oranıyla bayram kredisi
Merkez Bankası swap piyasasında faizi düşürdü, repo ihalesine yeniden başladı
FİNANS
Merkez Bankası swap piyasasında faizi düşürdü, repo ihalesine yeniden başladı
Yandaşı ihya etmede dünya şampiyonuyuz...
EKONOMİ
Yandaşı ihya etmede dünya şampiyonuyuz...
Tüketici güveni son 15 yılın en düşük seviyesinde
EKONOMİ
Tüketici güveni son 15 yılın en düşük seviyesinde
Mücevher İhracatçıları Birliği'nden altın için fırsat önerisi
EKONOMİ
Mücevher İhracatçıları Birliği'nden altın için fırsat önerisi
Tarkim'in iki uçağını kim satın aldı?
EKONOMİ
Tarkim'in iki uçağını kim satın aldı?
Mini Çiftlikbank vakası: 3 Milyon lirayla kayboldu
EKONOMİ
Mini Çiftlikbank vakası: 3 Milyon lirayla kayboldu
Darbe izleri silindi, Erdoğan yerinde denetleyecek
EKONOMİ
Darbe izleri silindi, Erdoğan yerinde denetleyecek
Aziz Yıldırım, ağaçları kesen İstanbul Ticaret Odası'nı valiliğe şikayet etti
PATRONLAR
Aziz Yıldırım, ağaçları kesen İstanbul Ticaret Odası'nı valiliğe şikayet etti
Ana Sayfa Patronlar Ekonomi Finans Gündem Dünya Spor Medya Tekstil İşte Başaranlar Aktüel
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
X

AYRICALIKLI ÜYELİK

Patronlarla ilgili güncel, ekonomi, finans konularından haberdar olmak ister misin?
E-Mailin ile Ayrıcalıklı Üye Ol, ilk Sen haberdar ol